Az AnTuTu nevű szintetikus tesztalkalmazás fejlesztői közzétették a 2025 augusztusára vonatkozó összesítésüket a 10 leggyorsabb csúcskategóriás mobillal. A legújabb toplista a Snapdragon 8 Elite lapkakészlet töretlen uralmát jelzi, ugyanis a 10 legnagyobb teljesítményű okostelefonból 8-ban ez a chipset zakatol.
A lista élén a Red Magic 10S Pro+ végzett, átlagosan 2 947 567 ponttal. A második helyet a Vivo X200 Ultra szerezte meg, a harmadik pedig az iQOO Neo 10 Pro+ lett. Egészen a negyedik helyezettig kell mennünk, hogy MediaTek chippel szerelt telefont láthassunk, ez pedig nem más, mint a Vivo X200s, amelyben Dimensity 9400+ teljesít szolgálatot.
Az ötödik helyen lévő Honor GT Pro már ismét Snapdragon chippel támad, és ez nagyjából így is marad a rangsor második felében is. A hatodik helyen a OnePlus 13, a hetediken az iQOO 13, a nyolcadikon pedig az Oppo Find X8 Ultra foglal helyet.
A kilencedik helyet a lista másik MediaTek processzoros szereplője, a Redmi K80 Ultra szerezhette meg 2 667 221 ponttal. A sort a OnePlus Ace 5 Pro zárja. A lista igazából nem okozhat meglepetéseket, hiszen alig változott az előző hónaphoz képest, csupán a helyezésekben történtek kisebb változások.
A Qualcomm szeptember végén bemutatja legújabb csúcskategóriás mobilprocesszorát, amelynek köszönhetően a jövőbeli rangsorok jelentősen átalakulhatnak. Persze a MediaTek legújabb csúcskategóriás konstrukciója is itt van már a kertek alatt, a Dimensity 9500 bejelentésére szintén a napokban számíthatunk.
Forrás: Notebookcheck
