Zsinórok nélkül – Send Anywhere alkalmazásbemutató

3

Temérdek fájlmegosztó applikáció létezik, amelyek segítségével képeket, zenéket vagy dokumentumokat tudunk egyik eszközünkről a másikra küldeni, másodpercek alatt. Ebből a tömegből emelkedik ki a szöuli illetőségű Estmob Inc. alkalmazása, a Send Anywhere.

Az applikációnk nem csupán azért érdemel figyelmet, mert egy meglehetősen átgondolt, ergonómikus felületen tudunk fájlokat mozgatni, hanem mert mindezt platformfüggetlenül, fájl mérethatár nélkül, teljesen ingyen tehetjük meg. Nem kellenek a felesleges körök a felhőszolgáltatókkal, vagy a nem kimondottan reklámmentes kínlódás a különböző fájlmegosztó oldalakkal. Vegyünk egy Dropbox-ot vagy egy Google Drive-ot. Első lépcsőben feltöltöd, második lépcsőben megosztod, harmadik lépcsőben pedig a fogadó fél letölti a fájlt. A Send Anywhere ezt egyetlen lépcsőben oldja meg, közvetlen egyik eszközökről a másikra való átküldéssel. Egy több Gigabájtos HD film esetében ez azért nem mindegy.

Send_anywhere_2

Mint említettem, az alkalmazás egyik legnagyobb előnye, hogy nem szabnak neki határt az operációs rendszerek. Teljesen mindegy, hogy egy windowsos asztali számítógépről szeretnénk iPhone-ra, vagy egy androidos tabletről MacBookra küldeni valamit. A lényeg, hogy valamilyen formában mindkét félnek rendelkeznie kell az applikációval, tehát asztali számítógépén, hordozható eszközén, vagy akár böngésző plugin formájában. Ez után egy közös wifi hálózatra csatlakozva, akár regisztráció nélkül is azonnal nekiláthatunk az adok-kapoknak anélkül, hogy a küldeni kívánt fájl felkerülne bármilyen szerverre. Nem kell szerencsétlen nyaralós képünket megmártani az internet végeláthatatlan tengerében, hanem eszközről eszközre, közvetlenül küldhetünk fájlokat, rákattintva a meglehetősen szembetűnő “Küldés” ikonra a kezdőképernyőn. Nem fogjuk eltéveszteni.

Send _anywhere_3

A továbbiakat háromféle módon intézhetjük. Lehetőségünk van egy 6 jegyű kulcs (melynek van egy lejárati ideje, biztonsági okokból kifolyólag) megadásával hitelesíteni a műveletet, hogy csakis a céleszköz kaphassa meg a küldött adatokat. Ez kiváltható egy minden alkalommal változó QR-kód beolvasásával is, de ha az adott eszközre már küldtünk fájlokat ezelőtt, akkor a “Legutóbbi eszközök” alatt rákattintva, minden további nélkül megkezdődik a fájlátvitel. Asztali gépről indítva megjelenik egy “Nearby devices” ikon is, mely érzékeli az azonos hálózatra csatlakozott eszközöket, így onnan kiválasztva is lehetséges a fájlküldés indítása.

Send_anywhere_5

Természetesen lehetőség van wifi nélkül, mobil adatkapcsolaton keresztül is fájlokat átküldeni. Persze nagyobb méretű dokumentumok esetén ez nem feltétlen ajánlott, hiszen senki sem akarja a hónap elején leszívni a szűk kis pár száz megabájtos előfizetését, aztán meg türelmetlenül bambulni, míg belassítva betölt a Facebook. Érdemes egyébként regisztrálni az applikációban, hogy később visszaigazolás nélkül tudjuk műveleteinket intézni.

Send_anywhere_4

Az alkalmazás lehetséges felhasználási területei megszámlálhatatlanok, hiszen képeket megosztani egy osztályban vagy egy összejövetelen, táblázatokat átküldeni egy irodában, 6 számjegy megadásával nem is lehetne egyszerűbb. Nem kell bajlódni a Bluetooth párosítással, a felhőbe való feltöltés, majd az onnan való megosztás nyűgjeivel. De sokaknak lehet ismerős akár az a szituáció is, hogy otthon felejtettük az USB kábelt, vagy egyszerűen csak lusták vagyunk megkeresni az ágy alatt, de mindenképp fontos lenne még 2 albumot rápakolni a telefonra indulás előtt. Az applikáció ingyenesen, reklámmentes felülettel tölthető a hivatalos oldalról, illetve az alkalmazásboltokból: Google, Microsoft, Apple

send-anywhere.com

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Duba Dániel
NapiDroid