A Trendforce nevű piackutató cég nemrégiben publikálta az idei harmadik negyedévre vonatkozó elemzését, amelyben az okostelefon-gyártás szempontjából vizsgálták az adott időszakot. Kalkulációik szerint az új mobilok darabszáma 11 százalékkal esett vissza éves szinten, de azért akadnak olyan vállalatok, amelyeknek még pörögnek a gyártósoraik.
Július és szeptember között összesen 289 millió készüléket gyártottak, ami az előző negyedévhez képest 0,9, a tavalyi év azonos időszakához viszonyítva pedig 11 százalékos csökkenést jelent. A csökkentett gyártás hátterében az áll, hogy a vállalatok az új készülékek előállítása helyett inkább a már felhalmozott raktárkészletek értékesítését helyezik előtérbe, miközben a jelenlegi gazdasági helyzetben érthető okokból kifolyólag igyekeznek alacsonyan tartani a termelést.
Az okostelefonok gyártása szempontjából a Samsung vezeti a piacot, a vizsgált három hónapos időszak alatt a dél-koreaiak 64,2 millió készüléket állítottak elő, ami esetükben egy minimális, 3,9 százalékos növekedést jelent az előző negyedévhez képest. A mostani negyedévben jó eséllyel már ők is visszafogják a termelést, hogy inkább a már legyártott mobilokat értékesítsék.
Az Apple 2022 harmadik negyedében összesen 50,8 millió iPhone-t gyártott le, ami a piac 17,6 százalékát jelenti, a Trendforce szerint ez az időszak szokott a legerősebb lenni az almás cég számára, ilyenkor felpörgetik a gyártást, hogy az ünnepekre legyen készlet iPhone-okból. Sajnos a 14-es széria Pro modelljei így is hiánycikkek lesznek, ha most rendelsz belőlük, akkor is heteket kell várni, az pedig hogy karácsonyra megérkezzen az óhajtott modell, szinte teljesen esélytelen. Mindenesetre a negyedik negyedévre vonatkozó becslések szerint még így is minden negyedik gyártósorról legördülő mobil egy iPhone lesz.
A harmadik helyen a Xiaomi áll, ezt a pozícióit úgy érhették el, hogy minden általuk alapított almárka darabszámát hozzájuk vették, a negyedik helyet pedig hasonló kalkulációk alapján az Oppo szerezhette meg. A Vivo az ötödik helyet birtokolja, de ez nekik sem sikerült volna az iQOO termelési számai nélkül.
A Trendforce rámutatott arra is, hogy a kínai gyártók egy olyan jövő felé szeretnének haladni, amelyben csak minimálisan, vagy semennyire sem függenek az amerikai technológiáktól. Példának okáért a Vivo saját képfeldolgozó chipet fejlesztett, de hasonló megoldással az Oppo is rendelkezik már. Vélhetően egyik cég sem szeretne olyan helyzetbe kerülni, mint a Huawei…
Forrás: GSMArena