Fényesebb és hatékonyabb lesz a Samsung Galaxy S26 Ultra kijelzője

0

A raktárak mélyén még szárad a tinta a Samsung Galaxy S25 készülékek dobozain. Az okostelefon-rajongók izgalommal várják az új zászlóshajók leleplezését, mégis, már most hallani a következő generációról, egészen pontosan annak Ultra modelljéről. Friss, dél-koreai értesülések szerint a Samsung Galaxy S26 Ultra fényesebb és energiahatékonyabb kijelzőt kaphat, azáltal, hogy gyártásakor átvesznek egy technológiát a hajlítható képernyős mobilokból.

A Samsung hazájából származó értesülések szerint a dél-koreai cég azt tervezi, hogy a Color Filter on Encapsulation (CoE) technológiát fogja alkalmazni a Galaxy S26 Ultra kijelzőjének gyártásakor. Ezt a metódust a Samsung a Galaxy Fold készülékeknél használta először, a harmadik generációval vezette be. Amennyiben a Galaxy S26 Ultrába is bekerül a technológia, az lesz az első alkalom, hogy egy hagyományos okostelefonban alkalmazzák.

A szóbeszédek csak a Galaxy S26 Ultráról tesznek említést, ami arra utalhat, hogy az alapmodell és a Galaxy S26+ (ha egyáltalán megjelenik) nem kapja meg ezt a spéci technológiát. Az azért bizakodásra ad okot, hogy a bennfentesek szerint a CoE a jövőben több hagyományos (vagyis nem hajlítható kijelzős) mobilon is meg fog jelenni, tehát nem lesz örökké az Ultra exkluzív jellemzője, ellentétben a Gorilla Glass Armorral, amelyet jelenlegi tudásunk szerint nem terveznek más Samsung mobilokon alkalmazni.

Visszatérve a CoE metódusra, ez lényegében színszűrőkkel helyettesíti a polarizátorokat az OLED képernyőn. Ezáltal javul a fényáteresztés, és vékonyabbá válik a panel is. A Samsung a Pixel Define Layer réteget (PDL) egy fekete PDL-re cseréli, amely csökkenti a kijelző belsejében visszaverődő fényt.

Ez azért szükséges, mert a lecserélt polarizátor pont erre volt hivatott. Annak a megoldásnak viszont az a hátránya, hogy akár 50%-kal is csökkentheti a megjelenítő fényerejét. A színfilterek esetében nincs ilyen probléma, viszont a tükröződéseket továbbra is kezelni kell, ezért kerül a fekete PDL réteg a kijelzőbe.

Magyarra fordítva ez azt jelenti, hogy a mobil megjelenítője fényesebb lesz egy olyan kijelzőhöz képest, amelynek gyártásakor nem használták a Color Filter on Encapsulation technológiát, illetve nem applikáltak fekete PDL réteget. Arról nem is beszélve, hogy a kijelző működése így sokkal energiahatékonyabbá válhat.

A Samsung Galaxy S24 Ultra kijelzője már most képes 2600 niten tündökölni, és ha a dél-koreai gyártó valóban bevezeti a fentebb ismertetett technológiát a Galaxy S26 Ultra esetében, annak csúcsfényereje jóval meghaladhatja majd ezt az értéket.

Forrás: GSMArena

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid