Hivatalos a Google Pixel 7 és a Pixel 7 Pro

0

Végre megérkeztek a Google Pixel 7 készülékek, egy alapmodell és egy Pro variáns. A két okostelefon közül természetesen a kisebb az olcsóbb, viszont a Pro modellnek jobb a kijelzője és a kamerája is, bár ennek meg is kérik az árát. Forradalmi újítások nincsenek, de azért történtek előrelépések az előző generációhoz képest.

Google Pixel 7 Pro

A Pixel 7 Pro 6,71 hüvelykes AMOLED kijelzővel van felszerelve, amelynek felbontása QHD+, az LTPO panel 10 és 120 Hz között képes változtatni a képfrissítési frekvenciát. A kijelző szélei most nem olyan íveltek, mint tavaly, viszont a karcok elleni védelmet továbbra is Gorilla Glass Victus biztosítja. A képernyő foglalja magában az ujjlenyomat-olvasót is, ami a gyártói ígéret szerint gyors és biztonságos. Aki nem elégszik meg ezekkel az ígéretekkel, használhatja az arcfelismerést is.

Az okostelefon belsejében Tensor G2 lapkakészlet teljesít szolgálatot. A chipset a Samsung 4 nanométeres gyártási eljárásával készül. A CPU két darab Cortex-X1, szintén két darab Cortex-A76, valamint négy Cortex-A55 magból áll, amelyek az előző generációhoz képest enyhén emelt órajelen dolgoznak.

A grafikus gyorsítás feladatát egy Mali-G710 MC10 GPU modul végzi, amely a korábbi G78-hoz viszonyítva nagyobb teljesítménnyel és hatékonysággal kecsegtet, valamint 35 százalékkal jobban teljesít a gépi tanulással kapcsolatos feladatokban, ezek a Pixel Camera alkalmazás esetében lesznek majd fontosak.

Összességében véve az új Tensor lapka 60 százalékkal gyorsabb és 20 százalékkal hatékonyabb a gépi tanulási feladatok futtatása közben. Ezt használja ki egyebek mellett a Photo Unblur funkció is, amely kizárólag a Google Pixel 7 mobilokon érhető el, a segítségével a mesterséges intelligencia képes korábban, akár egy teljesen más mobillal és jóval ósdibb kamerákkal készített fényképek elmosódottságának és zajának csökkentésére, vagy akár azok eltávolítására.

 

A Google Tensor G2 mellé 12 GB operatív memória kerül, ami pedig a tárhelyet illeti, választhatunk 128, 256 és 512 GB-os kiszerelések közül. Választásunkat jól meg kell fontolni, mert micro SD foglalat továbbra sincs, mindössze egy nano-SIM foglalat, valamint egy eSIM opció áll rendelkezésre.

A Google Pixel 7 Pro hátoldalán 50 megapixeles elsődleges modul található, amely méretét tekintve 1/1,31 hüvelykes, 1,2 µm-es pixelekkel rendelkezik, és képes a 4 az 1-ben pixelösszevonásra. A szenzor előtt lévő f/1,85 rekeszértékű objektív 82 fokos látómezővel rendelkezik. Videó készítése közben optikai képstabilizátor és elektronikus stabilizátor egyaránt rendelkezésre áll. A modul 4K felbontású videókat 30 és 60 fps képkockasebességgel egyaránt rögzíthet. Az úgynevezett “beszédjavítás” funkció már elérhető a 4K 60 fps rögzítési módban is.

Az okostelefonnak nem okoz gondot a 10 bites HDR videók rögzítése, ráadásul a Google partneri kapcsolatba lépett az olyan alkalmazások fejlesztőivel, mint a TikTok és a Snapchat, hogy a szóban forgó platformokra készített videók minőségét még tovább fokozzák. A kamera alkalmazás az új processzor gépi tanulási képességeit használja ki az olyan funkciókhoz, mint a filmszerű elmosódás vagy a kézikamerás felvételek stabilizálása.

A kamerakészlet részét képezi egy telefotó kamera is, amely most nagyobb fókusztávolsággal rendelkezik, így az optikai zoom 4x helyett 5x. Mindezt egy kisebb érzékelő alkalmazása teszi lehetővé, amely 0,8 µm helyett 0,7 µm-es pixelekkel bír, viszont a felbontás továbbra is 48 megapixel, így a digitális zoom még tovább tud nagyítani, némi szoftveres trükközésnek köszönhetően.

Kapunk még egy 12 megapixeles ultraszéles látószögű modult, amely 1,25 µm-es pixelekkel, valamint 125,8 fokos látószöggel rendelkezik. Az ultraszéles látószögű egység mostantól autofókusz képességekkel is bír, vagyis alkalmas makró felvételek készítésére. Az előlapi kamera 10,8 megapixeles a tavalyi 8 helyett, látószöge pedig 84 helyett 92,8 fokos, ugyanakkor a lencse továbbra is fix fókuszú.

A Google Pixel 7 Pro burkolata IP68 minősítést kapott, vagyis ellenáll a víznek és a pornak. Az okostelefon fémváza 100 százalékban újrahasznosított alumíniumból készült. A vízálló borítás alatt egy 5000 mAh kapacitású akkumulátort találunk, amely támogatja a vezeték nélküli és a fordított vezeték nélküli töltést egyaránt. Az akkumulátor 30 wattos gyorstöltéssel táplálható, az ígéret szerint mindössze 30 perc kell az 50 százalékos töltöttség eléréséhez.

A Google Pixel 7 Pro fekete, fehér és zöldes árnyalatban lesz kapható, az előrendelés már megkezdődött, a 128 GB-os kiszerelés 900 euróba (~380 ezer Ft) fog kerülni. A nyílt értékesítés 13-án indul, de érdemes előrendelni, mert egy ajándék LTE modemmel szerelt Pixel Watch jár az okostelefon mellé.

Google Pixel 7

Az alapmodell kisebb és olcsóbb is, mint a Pro verzió, de jellemzői alapján egyáltalán nem tűnik rossz vételnek. A megjelenítő most valamivel kisebb, 6,4 helyett 6,3 hüvelykes, viszont továbbra is egy AMOLED panelről van szó, amely Full HD+ felbontással, 90 Hz-es képfrissítési rátával, valamint 25 százalékkal nagyobb csúcsfényerővel rendelkezik a Pixel 6-hoz viszonyítva.

A Google Pixel 7 belsejében ugyanúgy Tensor G2 lapkakészlet teljesít szolgálatot, amely mellé 8 GB RAM, valamint választásunktól függően 128 vagy 256 GB-os háttértár kerülhet. Bővítési lehetőség ezúttal sincs.

Az okostelefon hátoldalán 50 megapixeles elsődleges képrögzítő modul szolgál, ez egy 1/1,31 inches, pixelösszevonás előtt 1,2 µm-es pixelekkel rendelkező szenzorra épül. Segítségére csupán egy 12 megapixeles ultraszéles látószögű kamera lesz. Ha nagyítani szeretnénk, akkor az elsődleges képrögzítő és a Google Super Res Zoom képfeldolgozó algoritmusa áll majd rendelkezésünkre. A szelfikamera teljesen ugyanaz, mint a Pro modell esetében.

A készülék 155,6 x 73,2 x 8,7 mm-es méretekkel rendelkezik, vagyis egy csöppet kompaktabb, mint az elődje, és mivel 197 grammot nyom, némileg könnyebb is. Sajnos a kisebb méret csekélyebb kapacitású akkumulátort jelent, amely 4614 helyett most csupán 4355 mAh-s.

Szerencsére a fejlettebb hardver lehetővé teszi azt, hogy az “extrém akkukímélő” üzemmódban akár 72 órát is működjön a készülék a korábbi 48 helyett. Amennyiben nem élünk ezzel a lehetőséggel, normál használat mellett megközelítőleg 31 órát tud működni az okostelefon egyetlen feltöltéssel. Az akkumulátor tölthető USB-C csatlakozón keresztül, legfeljebb 30 wattal, de támogatott a vezeték nélküli táplálás is, illetve annak fordítottja a kisebb kütyük etetéséhez.

A Google Pixel 7 fekete, fehér és sárgás árnyalatban kerül forgalomba, az előrendelés már él, a nyílt forgalmazás pedig október 13-án indul, akárcsak a Pro modellnél. A készülék az európai piacon 650 eurós (~275 ezer Ft) indulóáron lesz kapható, ezért az összegért egy 128 GB-os kiszerelés kerül majd boldog tulajdonosának kezei közé. Az előrendelők egy Pixel Buds Pro vezeték nélküli fülhallgatót kapnak ajándékba, ha iparkodnak.

Még valami: a korábbi modellekhez hasonlóan a Pixel 7 és a Pro telefonok is garantáltan 3 nagy rendszerfrissítést is meg fognak kapni, vagyis az utolsó Android főverzió, amely feltelepül rájuk, a 16-os lesz. Emellett pedig 5 évig fogják kapni a biztonsági foltokat.

Forrás: GSMArena

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid