Így magyarázkodik a gyártó, miután a OnePlus 10T eltört a strapateszten

0

Ha emlékeztek, a OnePlus 10T nemrégiben csúfosan leszerepelt a Zack Nelson-féle strapateszten. A videós a szokásos karcolás és égetés mellett próbára tette a mobil strukturális kialakítását is a hajlítás-próbán, és az okostelefon nem csak meghajlott, hanem el is tört. A gyártó most utólagosan szeretné a bizonyítványt megmagyarázni, állításuk szerint a telefont a fejlesztés alatt komoly tartóssági teszteknek vetették alá, és a készülék megfelelt a minőségellenőrzési folyamat során.

Egy YouTube-videós strapatesztje messze nem reprezentatív, és nem is feltétlenül a valós használatot modellezi, de rossz sajtó jelenthet egy gyártó számára, ha a termékük rosszul szerepel rajta. Talán éppen ezért fordulhatott elő, hogy a vállalat hivatalosan is reagált a már említett videóban történtekre. A OnePlus állítása szerint az okostelefont alaposan letesztelték, mielőtt piacra dobták volna.

“A OnePlus 10T megfelel vagy túlteljesíti a OnePlus összes kiterjedt tartóssági tesztelési eljárását, ez magában foglalja a nyomástesztet, ahol a készüléket felfüggesztik, miközben súlyt helyeznek a közepére, az elülső és a hátsó részén.”

A vállalat a fentieket a Gadgets 360 részére kibocsátott nyilatkozatban közölte. Azt is hozzátették, hogy a OnePlus 10T olyan mérnöki tervezésű, továbbfejlesztett szerkezettel rendelkezik, amely képes volt több, mint 45 kg terhelést elviselni a gyártó laboratóriumában végzett tesztek során.

Nem vonjuk kétségbe, hogy a OnePlus által végzett minőségellenőrzési teszteket a készülék fejlesztése során, de az is tény, hogy a YouTube-on közzétett videóban a telefon műanyag kerete simán eltört, közvetlenül a kamerasziget alatt, az akkumulátorok felett. Az új készülék szemlátomást tovább bírta, mint a OnePlus 10 Pro, ám a törés pontosan ugyanazon a részen történt.

Nyilván lehetne azzal védekezni, hogy ez a hajlításteszt egy kicsit extrém azokhoz a helyzetekhez képest, amelyek a valóságban megtörténhetnek, de más gyártók termékei érdekes módon kiállták ugyanezt a próbát. Ez alapján pedig éppen itt az ideje annak, hogy a OnePlus is kijavítsa azokat a gyenge pontokat, amelyek miatt a 10T és a 10 Pro felsült. A márka elkötelezett rajongóinak pedig azt javasoljuk, ha a kérdéses modellek bármelyikére szeretnének beruházni, azokat mindenképpen tokkal együtt használják, és lehetőleg ne üljenek rá a telefonjukra.

Erről a videóról van szó egyébként:

Forrás: AndroidAuthority

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid