Állítólag még az is megtörténhet, hogy kiszáll a Huawei az okostelefon-piacról

0

A TF International Securities elemzője, Ming-Chi Kuo úgy véli, ha a helyzet igazán rosszra fordul, a Huawei akár teljes egészében elhagyhatja az okostelefonos piacot. A szakértő korábban már számtalan alkalommal bizonyította hozzáértését, többször jelzett előre telekommunikációs fordulatokat vagy éppen fejlesztés alatt lévő készülékeket, így a legkevesebb, amit tehetünk, hogy áldozunk néhány percet legújabb jóslataira, amelyek sötét jövőt festenek a kínai gyártó számára.

Talán már felesleges arról értekezni, hogy az Egyesült Államok kormánya és a Huawei között milyen csatározások folynak a tavalyi év óta, de azok kedvéért, akik esetleg nincsenek képben, gyorsan újra átfutjuk, miként is jutottunk ideáig. Tavaly az USA vezetősége a kínai gyártót tiltólistára helyezte, mert nemzetbiztonsági kockázatnak tartotta az általuk készített telekommunikációs felszerelés használatát, ezt követően pedig megtiltotta az amerikai cégeknek a vállalattal való kereskedést is, így a Huawei többek között kénytelen volt nélkülözni a Google Szolgáltatásokat okostelefonjai fedélzetén, ám ezzel korántsem ért véget a korlátozások sora.

Immáron nem csak az amerikai székhelyű cégeknek van tiltva a Huawei-jel való együttműködés, hanem azok sem dolgozhatnak velük közösen, akik bármilyen amerikai technológiát használnak tevékenységeik során, ezzel pedig a kínai gyártó gyakorlatilag el lett vágva a processzorgyártástól, és sok egyéb alkatrésztől.

A jövőben bármilyen amerikai szabadalmat vagy technológiát használó cégnek egy különleges ideiglenes engedélyt kell kérnie, ha szeretne bármilyen üzletet lebonyolítani a kínai gyártóval, a mostaniak szeptember 15-tel lejárnak. A tajvani MediaTek egyike azoknak a cégeknek, ami már jelezte igényét egy ilyen speciális licenc iránt, ha szeptember 15. után szeretne együtt dolgozni a vállalattal, akkor meg kell kapnia azt. Máskülönben a Huawei nem jut processzorokhoz, de amúgy kameramodulok és más alkatrészek terén is bajban lesznek, hiszen az amerikai technológia gyakorlatilag az iparág minden szeletében jelen van.

A rangos elemző úgy gondolja, még ha sikerül is valahogyan okostelefon alkatrészeket szereznie, a Huawei kegyetlenül meg fogja szenvedni a szankciókat. Csökkenni fog a piaci részesedése, és úgy általában véve a versenyképessége is. Micsoda vészjósló hírek, gondolhatnánk magunkban, miközben legutóbb éppen arról számoltunk be, hogy az idei év második negyedében a Huawei megelőzte a Samsungot, és megszerezte a világ legnagyobb okostelefon gyártójának címét. Igen ám, de 2021-re a vállalat globális értékesítése 75 százalékkal is visszaeshet, ami egyúttal azt jelenti, hogy sokkal kevesebb alkatrészre lesz szükségük, gondoljunk itt például 5G chipekre és kameramodulokra, ez pedig jelentős hatást gyakorolhat a teljes piacra.

Magyarul mindenki csak rosszul jöhet ki ebből az egész hercehurcából. Ming-Chi Kuo szerint a legjobb esetben is brutálisan csökken a vállalat piaci részesedése, a legrosszabb eshetőség pedig, hogy teljes egészében elhagyják az okostelefonok világát. Azok pedig, akik azt hiszik, hogy a kínai vásárlók majd úgymond eltartják a Huawei-t, nagyot tévednek, ugyanis ha a korlátozásoknak nem lesz vége, vagy nem enyhítik azokat, akkor akár 30 százalékát is elveszíthetik a hazai piaci részesedésnek is – derült ki egy korábbi jelentésből. Kuo jóslatai ezzel nagyjából egybecsengenek, az elemző úgy véli, hogy a Huawei konkurensei – gondoljunk olyan cégekre, mint az Apple, az Oppo vagy a Xiaomi -, hatalmasat profitálhatnak a kínai vállalat nyomorúságos helyzetéből.

Forrás: PhoneArena

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid