Redmi Note 10S és Redmi Note 10 5G teszt – testvérek egymás ellen

0

A Xiaomi idén márciusban dobta piacra a Redmi Note 10 szériát, amellyel ismét megmutatta, hogy ki a középkategória királya. A család mindegyik tagja más-más felszereltséggel és árral rendelkezik, így különböző célcsoportokat céloz meg.

  • A Redmi Note 10S most 229 USA dolláros áron vásárolható meg. A biztosítással és a vámmentes EU Priority Line szállítás díjával megnövelt végső ár 235,74 dollár, ez valamivel kevesebb, mint 69 ezer forint.
  • A Redmi Note 10 5G megvásárlásához 219 dollár szükséges. A biztosítással és a vámmentes EU Priority Line szállítás díjával megnövelt végső ár 225,54 dollár, ez valamivel kevesebb, mint 66 ezer forint.

Bevezető, tartozékok

A família legolcsóbb tagja nem olyan régen járt nálunk és igen meggyőzően teljesített. Jóval 200 dollár alatt olyan tudást vonultatott fel, amelyre a többi gyártónak nincsen válasza azóta sem. Igazából csak a lebutított AOD-be és az NFC hiányába tudtunk belekötni. Egyik mostani tesztalanyunk, a Redmi Note 10S egyfajta köztes lépcső az olcsó Redmi Note 10 és a sokkal drágább Redmi Note 10 Pro között.

Másik versenyzőnk a Redmi Note 10 5G, amely a sorozat egyetlen okostelefonja, amely támogatja a legújabb hálózati szabványt. Kijelző tekintetében is külön utakon jár az 5G-s Redmi, hiszen az AMOLED panel helyett egy magasabb frissítési rátát nyújtó IPS megjelenítőt kapunk.

Tartozékok tekintetében egyen csomag jár. A Type-C kábel, a SIM-tű, a szilikon tok, a felesleges papírhalom és az előre felhelyezett kijelzővédő fólia a pakk része. Eltérés csak a csomagban lévő töltőfejek teljesítményében van. Az 5G-s Redmi 22,5 watt, a tesó pedig 33 wattos gyorstöltővel örvendeztet meg bennünket.

A Redmi Note 10S mellé 33 wattos gyorstöltő jár.

Külső, kijelző

Külső kialakítást tekintve kijelenthető, hogy a Redmi Note 10 sorozat EVOL dizájnja nem üres marketing maszlag, mert ezek a mobilok valóban kézbe termettek! A 10S és az Note 10 között nincs semmilyen eltérés, egyaránt 160,5 x 74,5 x 8,5 milliméteres dimenziókkal és 178 grammos tömeggel rendelkeznek. A Redmi Note 10 5G egy kicsit vastagabb és nehezebb a maga 161,8 x 75,3 x 8,9 milliméteres méreteivel és 192 grammos súlyával. Ez elsősorban az IPS kijelzőnek köszönhető, amely technikai okokból több helyet foglal el.

A prémium anyaghasználat nem várható el, de a minőségi összeszerelés igen, amit meg is kapunk. A műanyag hátlap és a keret ellenére egyáltalán nincs gagyi érzésünk a telefonok használata közben. Sajnos IP53 tanúsítvánnyal, vagyis fröccsenő víz elleni védelemmel csak a Note 10S rendelkezik.

A felépítés gyakorlatilag megegyező a Note 10 családban. A jobb oldalon a hangerő szabályozó és a bekapcsoló gomb a főszereplő, az utóbbi az ujjlenyomat-érzékelő szerepkörét is betölti. A kapacitív érzékelő még mindig veretlen a sebesség és a pontosság szempontjából, de az elhelyezkedését szokni kell. A 2D-s arcalapú feloldás is kiválóan működik, bár nem annyira biztonságos.

A baloldalon elhelyezett SIM-tálca kialakításában a Note 10S esetében az ideálisabb, mert két nanoSIM és egy microSD kártya is használható egyszerre. A hibrid dualSIM megoldással operáló Note 10 5G esetében tárhely bővítéskor le kell mondanunk a dual SIM nyújtotta előnyökről.

A Note 10 5G esetében a 3,5 mm-es jack kimenet a felső élen kapott helyet. Ellenben a 10S-nél azon a részen egy hangszórót találunk, így megvalósítva a sztereó hangzást. Szerencsére a fülhallgató csatlakoztatására való port itt sem maradt le, csak az alsó részen keressük, az USB Type-C és a mikrofonnyílás szomszédságában.

Az üvegszerű hátlap és a rajta elhelyezett téglalap alakú kamera modul egységes képet mutat. A Note 10 5G matt felülete elegánsabb, és a port, valamint az ujjlenyomatok is kevésbé vonzza. Tok használatával az asztalon való billegés mindkét telefonnál kiküszöbölhető.

Az előlap formaterve is egységes a tízes Redmi-k világában. A központilag elhelyezett kameralyuk, vagyis a DotDisplay, és a hangsúlyosabb alsó káva jelzi, hogy ezek középkategóriás telefonok.

A kisebb méretek, a sztereó hangszóró, az IP53 minősítés és a SIM-tálca kialakítása miatt a Redmi Note 10S van előnyben.

A Redmi Note 10 5G a matt felületű hátlapja praktikusabb, kevésbé csúszik és koszolódik.

A Redmi Note 10 és a Note 10S ugyanazzal a Full HD+ (2400 x 1080) felbontású, 6,43 hüvelykes Super AMOLED kijelzővel van felszerelve. Minden paraméter azonos, ám a MIUI szoftverfrissítés a DC dimming technológia támogatását is magával hozta, ami remek hír. Az Always On Display (AOD) széleskörűen paraméterezhető, azonban csak 10 másodpercig világít a beérkező értesítések vagy az okostelefon megérintése után, így ez kapufa.

A Redmi Note 10 5G panelje szintén Full HD+ felbontást és 90 Hz-es képfrissítést kínál a 6,5 hüvelykes, IPS megjelenítőn, amely összességében igazán szép és mindenekelőtt meglehetősen homogén képet alkot. A látószög stabilitása szintén kifogástalan az IPS technológiának és a laminálásnak köszönhetően, bár nagyon erős napsütésben kissé nehezebb a tartalom leolvasása, ami a fentebb lévő képen jól látható. A Gorilla Glass 3 üveg védelem mindegyik mobilnál azonos. Ahogyan a Widevine 1. szintű tanúsítvány is, így Full HD-ban nézhetjük a streaming tartalmakat a Netflixen. Az értesítési LED hiány mindkét telefonnál fájó lehet.

A Redmi Note 10S AMOLED kijelzővel rendelkezik.

A Redmi Note 10 5G a 90 Hz-es képfrissítés miatt lehet előnyösebb.

Hardver, szoftver

A Redmi Note 10S gépházában egy kifejezetten a játékosokra fókuszáló gamer chipset dolgozik. Ez pedig a 12 nanométeres csíkszélességen gyártott MediaTek Helio G95 SoC. A nyolcmagos processzorban kettő teljesítményre kihegyezett Cortex-A76 egység dolgozik 2,05 GHz-es frekvencián, valamint ezen páros mellé került hat, 2 gigahertzig skálázható Cortex-A55 mag, ami a megfelelő energiahatékonyságról gondoskodik. Teljesítményét tekintve a Snapdragon 732G lapkakészlettel van partiban.

Az IGP szerepét a Mali-G76 MP4 tölti be, felvértezve a HyperEngine technológiával, ami egy komplex csomag a játékosoknak. A 6 gigabájt LPDDR4X RAM rendszermemória és a 128 gigabájtos, UFS 2.2-es belső tárhely szintén elégedettségre adhat okot.

A Redmi Note 10 5G meghajtásáról a vadonatúj MediaTek Dimensity 700 gondoskodik, amely ebben a készülékben debütált. A tajvani gyártó ezen termékcsaládja egészen ütőképes, a prioritás itt az 5G. A 7 nanométeres architektúra, amelyre a Dimensity 700 épül, hatékony és modern megoldás. A leosztás azonos, a két Cortex-A76 mag 2,2, a hat Cortex-A55 mag pedig maximum 2 gigahertzen duruzsol.

A grafikus gyorsítás feladatát egy Mali-G57 MC2 modul végzi, ami a játékokhoz is elegendő energiát kínál és még az igényesebb címek is kielégítően futnak. Rendszermemóriából 4 gigabájt jár, a 128 gigabájtos, UFS 2.2-es belső tárhely itt is tovább bővíthető SD-kártyával.

A Work 3.0 Performance tesztben a 10S 8333 pontot ért el, a 10 5G pedig 8889 pontot szerzett.

A szintetikus teljesítménytesztek alapján nehéz győztest hirdetni. A mindennapos használat és a játékok futtatása során azonban a fejlettebb processzor, valamint a 90 Hz-es képfrissítési ráta miatt az 5G-s Redmi érződik jobbnak. A népszerű PUBG játékkal 30-30 percet játszottunk. Különösebb melegedés vagy hiba egyik telefonnál sem volt. Az akkumulátor töltöttsége az 5G-nél 5, a Note 10S esetében pedig 7 százalékot csökkent.

A Redmi Note 10 5G a hatékony és modern SoC miatt gyorsabb, ezáltal jobb az általános felhasználói élmény.

Szoftveres téren Android 11 jár, a legfrissebb elérhető biztonsági csomaggal. A Redmi Note 10S már megkapta a 12.5.6 MIUI-verziót, amely kissé csiszoltabbnak tűnik, mint az 5G-n futó 12.0.8-as felület. A MIUI a legjobban testre szabható egyedi rendszerfelült, amely tele van hasznos kiegészítésekkel. Felbukkanó reklámokkal találkozhatunk használat közben egyes gyári appokban, de ezek könnyedén száműzhetők.

A Redmi Note 10S a frissebb MIUI-verzió miatt 1 pontot kap.

Kamerák, multimédia

A Redmi Note 10S négy kamerás beállítást használ, két felesleges 2 megapixeles makró és mélységélesség-szenzorral. A főszenzor egy 64 megapixeles, f/1.79 apertúrával rendelkező OmniVision OV64B érzékelő. Az ultraszéles látószögű kamera egy Sony IMX355, f/2.2 rekesszel és 118°-os látószöggel. A szelfikamera 13 megapixeles.

A Redmi Note 10 5G kamerákból csak hármat ad, lespórolván az ultraszéles látószögű szenzort. A főkamera itt egy 48 megapixeles OmniVision OV48B, amely szintén f/1.79 apertúrával jeleskedik. A makró és mélységélesség-szenzorok a maguk 2 megapixelével csak marketig szerepet töltenek be. Az önarcképek 8 megapixeles felbontásban, f/2.0 rekeszértékű kamerával készülhetnek.

Az alábbi tesztképek születtek a gyári kameraalkalmazással, automata módban, AI használatával, a Redmi Note 10S telefonnal.

A képek teljes méretben itt láthatók.

Az alábbi tesztképek születtek a gyári kameraalkalmazással, automata módban, AI használatával, a Redmi Note 10 5G telefonnal.

A képek teljes méretben itt láthatók.

Mindkét telefon esetében elmondható, hogy az elkészült fotók minősége jó fényviszonyok közepette rendben van. A képeknél helyenként kicsit gyenge a dinamikatartomány, de ezt a HDR mód nagyon jól képes kompenzálni. Gyengeségek csak akkor jelentkeznek, ha hiányzik a fény.

A 48, illetve a 64 megapixeles módban való fotózásnak csak állványról, jó megvilágítású állóképek esetében van valós értelme. Jobb részletgazdagság mellet a zajcsökkentés agresszívebb, ami kissé elmosódott kontúrokhoz vezet.

Az ultraszéles látószögű kamera a Redmi Note 10S kiváltsága. A fotók élességével, részletességével nincs probléma, de a színábrázolást kissé eltúlozza a gép.

Videókat készíteni képstabilizálással (EIS), Full HD felbontással, 30 kép/mp sebességgel van lehetőségünk mindkét mobillal. A Note 10S tud 4K felbontásban is rögzíteni videókat, 30 kép/mp sebességgel. A videók minősége rendben van és a hang is meggyőző.

Fotózás és videózás terén szinte azonos minőséget kapunk, de az ultraszéles látószögű kamera és a 4K-s videó rögzítés miatt a Redmi Note 10S a jobb.

A multimédiás hangszóró tiszta és hangos hangot ad ki, ráadásul a Note 10S-nél sztereó egységről beszélhetünk. A Hi-Res Audio tanúsítvány megléte is örömteli hír. Ennél is jobb a 3,5 mm-es jack kimenet, valamint az FM-rádió, ami hatalmas pozitívum még 2021-ben is.

A sztereó hangszórók miatt a Redmi Note 10S kap plusz pontot.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Adatkommunikációs szempontból természetesen minden hazai LTE hálózatot támogat, így a B20-as 800 MHz-es sávot is ismeri a Redmi Note 10-es család minden tagja. Ellenben a legújabb generációs mobiltechnológiával, vagyis 5G támogatással a kvartettből csak egyetlen versenyző büszkélkedhet. A beszélgetési hangminőség kifogástalan mind fogadó, mind a hívott fél részéről egyaránt, bármelyik Redmi-t is használtam.

Vezeték nélküli kapcsolatok szempontjából a Redmi Note 10 5G térfelén az előny. A kétcsatornás Wi-Fi modulokkal nagyon jó adatátviteli sebesség érhető el, itt nincs különbség. A Bluetooth modul 5.1-es verziójú az 5G verzióban, szemben a 10S 5.0-s szabványával. A GPS-vevők egyaránt ismerik a GLONASS, a BeiDou és a Galileo műholdakat is. A Redmi Note 10 5G azonban több szatellitet jelét látja és használja a navigációra. Szenzoros téren is elégedettek lehetünk, van NFC és a távvezérléshez (TV, klíma, beltéri egység) használható infra sem maradt ki a Redmi-k repertoárjából.

Adatkommunikációs szempontból a Redmi Note 10 5G-nek jár a pont.

Az 5000 mAh kapacitású Lithium-Polimer akkumulátor egységes. A Redmi Note 10 5G tesztelésekor a 20%-ra merítéshez 50 óra és 7 perc kellett, amihez és 7 óra 50 perces aktív kijelzőidő társult. A szokásos YouTube videónézős teszten 2 óra alatt csökkent a töltöttség 8%-ot. A Work 3.0 battery life tesztben 16 óra 34 perces eredményt produkált a mobil. A 22,5 Wattos töltőfej ellenére a technika csak 18 wattos töltést engedélyez, így 20-ról 100%-ra feltölteni a mobilt 96 perc alatt lehetséges.

A Redmi Note 10S esetében az AccuBatetery Pro alkalmazás valamiért nem akart működni, ezért nem rendelkezik percre pontos adatokkal. A használat módja gyakorlatilag megegyező volt, az 50 órás üzemidőhöz nagyságrendileg 30-40 perccel kevesebb aktív kijelzőidő tartozott. A YouTube videónézős teszten 2 óra alatt itt is 8%-ot csökkent a töltöttség. A Work 3.0 battery life tesztben 15 óra 25 perces eredményt produkált a mobil. A 33 Wattos töltőfejjel, 20-ról 100%-ra feltölteni a mobilt 72 percre volt szükség.

Üzemidő tekintetében a Redmi Note 10 5G teljesít jobban.

Összegezve a leírtak:

A Redmi Note 10 5G egy kicsit fürgébb és gyorsabb telefon érzetét kelti, miközben a rendelkezésre álló energiával is jobban sáfárkodik. A 90 Hz-es képfrissítés látványos, és adatkommunikációs szempontból is fejlettebb, a Bluetooth 5.1, az 5G támogatás, valamint jobb a GPS is, ezek nyomós érvek.

A Redmi Note 10S ezzel szemben AMOLED panelt, 33 wattos gyorstöltést, sztereó hangszórókat, IP53 minősítést és hármas kialakítású SIM-tálcát kínál. A kamerás teljesítmény hasonló, ám egy plusz ultraszéles szenzort kapunk, és 4K-ban is videózhatunk.

A Redmi Note 10S most 229 USA dolláros áron vásárolható meg. A biztosítással és a vámmentes EU Priority Line szállítás díjával megnövelt végső ár 235,74 dollár, ez valamivel kevesebb, mint 69 ezer forint.

A Redmi Note 10 5G megvásárlásához 219 dollár szükséges. A biztosítással és a vámmentes EU Priority Line szállítás díjával megnövelt végső ár 225,54 dollár, ez valamivel kevesebb, mint 66 ezer forint.

 

Fontos tudnivalók: 2021. július 1-jei beérkezés előtt kis összegű rendelés esetén garantáltan nincs vámolás (37 euró vagy ~44 dollár alatt), drágább termék esetében pedig vásárolj EU raktárról vagy válassz valamilyen vámmentes szállítást (pl. EU Priority Line). A kupont (ha van) a rendelés során tudod beírni, csak utána csökken le a termék ára. Fizetni mindenképpen PayPallel ajánlott külföldi oldalakon, mert ez védi a vásárlót, vagyis Téged.

További hasznos linkek:

NapiDroid.hu

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Kastély Béla

A jövő mindig attól függ, hogy mit teszünk meg a jelenben.

NapiDroid