Bár az ilyen módon szerzett információ nem minden esetben autentikus, az úgynevezett “drop test”-ek, avagy leejtés tesztek elég sokat elárulhatnak egy-egy készülék összeszerelési minőségéről, anyaghasználatáról. Gondolom ti is úgy vagytok vele, ha már kiköhögtetek százezreket egy csúcsmobilért, annak illene valamennyit bírnia. A következő videóból megtudhatjátok, hogy mennyire bírja a gyűrődést az Apple iPhone 6S, illetve a Samsung Galaxy Note 7.
A telefonokat egy direkt erre a célra alkotott masina segítségével többszöri alkalommal egy kemény felületre – beton – ejtik, többféle szögből, azonos magasságból. Az első alkalommal hátlappal lefelé pottyantják le a mobilokat, a második próbánál a töltőcsatlakozó felőli részt teszik próbára, végül pedig a kijelző törékenysége kerül górcső alá.
Ami az iPhone 6S esetében nagy plusznak számít, az az alumínium hátlap, a legelső tesztnél egyértelműen ez a készülék viszi a prímet, de a második esetben is jobban teljesít. A Samsung Galaxy Note 7 legfőbb erénye azonban a Corning legújabb fejlesztése, a Gorilla Glass 5, ami bizonyos magasságig elvileg védelmet biztosít a leejtéstől. Ami azt illeti, a hátlapi üveg tényleg egész jól bírja a kiképzést, de az íveknek köszönhetően igenis látványos sérüléseket szenved. A hátlap gyenge pontja tehát pont a hajlításnál található.
A lényeg azonban az utolsó próbánál, a lefordított kijelzővel való ledobásnál derül ki. Az iPhone 6S öt alkalom után végleg beadja a kulcsot, és kezelhetetlenné válik a megjelenítője. Ezzel szemben a Galaxy Note 7 bár csúnyán összekarcolódik a hajlított részeken, a képernyő még 50-nél több (!) leejtés után is teljesen használható marad, sőt, a képernyő a lapos részen szinte alig sérül. Ismét a hajlított részek bizonyulnak a mobiltelefon gyenge pontjainak. Mindebből arra a következtetésre lehet jutni, hogy az ötödik generációs Gorilla üveg igenis jól teszi a dolgát, viszont ez a rövid filmecske megkérdőjelezi a hajlított kijelzők praktikus szempontból tekintett létjogosultságát, hiszen ugyanez a panel, ha lapos lett volna, talán minimális sérüléseket sem szenved el.