A Google ismét táblázatba szedte az Android eszközökön futó rendszerverziókat, illetve, hogy melyiknek mekkora szelet jut a zöld robotos piacból. Az összegyűjtött adatoknak most “szomorú” aktualitása is akad, hiszen rámutattak egy korábbi rendszer szinte teljes eltűnésére a palettáról.
A szóban forgó rendszer nem egyéb, mint a 2010-ben útjára indított Android 2.2, vagyis a Froyo. Mivel az eszközök kevesebb mint 0.1 százalékán található meg ez a szoftververzió, a diagramon már nem volt számára hely. Így hát béke a Froyo poraira!
A legrégibb, de ennek ellenére ma is használatban lévő rendszer az 1 százalékon álló Gingerbread, nyomában pedig ott van az lce Cream Sandwich 1.1 százalékkal, de egyébként nekik is folyamatosan csökken az arányuk, az előző hónapban még mindkettő 1.2 százalékon állt. A legújabb Android változat, azaz a Nougat is elég gyengén áll még, de ez teljesen megszokott, tehát nincs mit megrökönyödni annak 0.7 százalékos részesedésén. Persze az is kitűnik, hogy a gyártók elég lassan adoptálják az új szoftvert, és ez már mondhatni visszatérő tendencia.
Még mindig a Lollipop a legelterjedtebb kiadás, 33.4 százalékát birtokolja a piacnak, közvetlenül utána a Marshmallow jön, 29.6 százalékkal. A következő a KitKat, ami a készülékek 22.6 százalékán dolgozik, míg a Jelly Bean 11.6 százalékon áll. A Nougat és a Marshmallow rendszereket nem számítva, mindegyik verziónak csökkent az aránya. A te mobilodon milyen Android van?