Xiaomi Redmi S2 teszt – Újabb remek ajánlat

0

A Xiaomi Redmi S2 a gyártó egyik legújabb középkategóriás modellje, ami leginkább a kamerák minőségére lett kihegyezve. Nézzük, mit kell tudni róla, és hogyan teljesít a mindennapi használat során!

A Redmi S2 egy elég érdekes nevet kapott, hiszen a kinézete és a tudása alapján is a Redmi 5 sorozatba illik bele. Nagyjából a Redmi 5, a Redmi 5 Plus és a Redmi Note 5 egyvelege lett az S2, és mivel igen kedvező áron szerezhető be, így mindenképpen megérdemli a figyelmet. Rendhagyó módon le is lövöm az árakat már az elején: a 3+32 GB-os modellért kb. 45 ezer Ft-ot kell kifizetnünk, a 4+64 GB-os kiadás pedig 5-10 ezer Ft-os felárat jelent.

Választható garantáltan vámmentes Priority Line szállítási mód is.

Doboz, tartozékok

A Xiaomi Redmi S2 a szokásos narancssárga dobozban érkezik, mint a többi Global verziós Redmi telefon. A fedelet leemelve egyből a mobil tárul elénk, alatta pedig a tartozékokat találjuk.

A készülékhez az alap dolgokat kapjuk, van itt egy EU szabványos töltőfej (5V/2A), egy töltőkábel, egy SIM-tű és némi leírás. Jó hír, hogy szilikon tok alapból jár a mobilhoz, kijelzővédő fóliát viszont nem adnak, ezt érdemes időben megrendelni hozzá. A gyári matt fólián sajnos írás van, így ezzel nem megyünk sokra, le kell szedni.

Külső

A mobil dizájnja nem sok meglepetést tartogat, sokban hasonlít a Redmi Note 5-re, de a Redmi S2 egy hajszálnyival nagyobb lett, viszont jelentősen könnyebb. Emellett más jellegű antennacsíkokat kapunk fent és lent, ezek szerintem jobban néznek ki az S2 esetében, viszont ezúttal csak díszítik a mobilt, valódi funkciójuk nincs, ugyanis a ház műanyag. Egyébként minőségre teljesen rendben van, egyáltalán nem érződik gagyinak, de mégiscsak történt némi visszalépés anyaghasználat terén.

Redmi S2 és Redmi Note 5

Egész pontosan 160.7 x 72.3 x 8.1 mm-es dimenziókkal és 165 grammos tömeggel kell számolnunk, a hosszított kialakítás miatt pedig viszonylag jól használható akár egy kézzel is a mobil.

Az előlap nagy részét a méretes, 5.99 colos kijelző teszi ki. A káva egy kicsit vastagabb, mint a Redmi Note 5 esetében, ebből adódik a minimális méretkülönbség, de ez csak akkor érzékelhető, ha közvetlenül hasonlítjuk össze a két telefont. A középkategóriához képest egyébként még így is egész jó a megjelenítő/előlap arány.

Redmi S2 és Redm Note 5

A vezérlőgombok a kijelzőn jelennek meg, tehát az alsó keret üres, fent pedig nagyjából a szokásos dolgok vannak: beszédhangszóró, szelfikamera, LED segédfény a szelfizéshez, fény- és közelségérzékelő, valamint egy fehér értesítési LED.

A bekapcsoló és hangerő gombok jobbra kerültek, a minőségük megfelelő, nem lötyögnek, és jó a nyomáspontjuk. Balra került a SIM tálca, ami két nano SIM kártyát ÉS egy microSD-t is fogad, tehát három slotunk van.

A felső oldalon találunk egy mikrofont, egy infraportot, valamint a 3.5 mm-es jack csatlakozót, lentre pedig a microUSB port került, valamint két hangszórórács, de csak az egyik valódi hangszóró, a másik mögé a második mikrofont rejtették.

A hátlap múanyagból van, kellemes a fogása, és az ujjlenyomatot sem gyűjti túlzottan. A jobb felső sarokban találjuk a méretes duál kamerát, valamint a LED villanót, ezek eléggé kiállnak a házból, de tokkal csökkenthető ennek a mértéke. Középen van még egy ujjlenyomat-olvasó is, ezen kívül már csak a MI logót és az antennacsíkokat találjuk hátul.

A ház minőségére nem lehet komoly panaszunk, az összeszerelés hibátlan, és bár kicsit olcsóbb az anyaghasználat, mint mondjuk a Redmi Note 5-nél, de egyáltalán nem lett rossz a Redmi S2 sem, főleg az árához képest.

Kijelző

Az anyaghasználat mellett a másik dolog, amit kicsit visszavett a Xiaomi a Redmi Note 5-höz képest, az a kijelző. Minőségre persze hasonló a kettő, egy 5.99 colos IPS panelről van szó, de a felbontás Full HD+ helyett ezúttal HD+ (1440×720) lett, mint a sima Redmi 5 esetében.

A színek szépek, a betekintési szögek szinte tökéletesek, és a fényerővel sincs gond. Napsütésben elegendő a maximális érték, és kellően alacsonyra is tudjuk venni, így kényelmesebb a szemnek az esti órákban. Van kékfényszűrő is, így még kevésbé lesz fárasztó a mobilozás.

A felbontás ugyebár nem annyira acélos, de azért nem is mondanám rossznak. Egy átlagfelhasználónak elég a HD+ kijelző, simán el lehet lenni vele, ráadásul ez a fogyasztásra és a sebességre is jó hatással van.

Hardver

A Xiaomi Redmi S2-t a Redmi 5 Plus-hoz hasonlóan a 14 nanométeres technológiával készült Snapdragon 625 hajtja, ami egy népszerű középkategóriás chipset 8 darab Cortex-A53-as processzormaggal és egy Adreno 506 GPU-val. Memória és tárhely tekintetében kétféle kiszerelés van, 3+32 GB és 4+64 GB. Nálam az előbbi járt, és ez is jól teljesített, de nem kérnek nagy felárat a drágább modellért.

A hardver bár nem egy teljesítménybajnok, azért nem lehet rá panaszunk, hétköznapi felhasználásra tökéletesen elég. A rendszer kifejezetten pörgős, és még a komolyabb játékok is szépen elfutnak a Redmi S2-n.

Adatkapcsolati téren is rendben van a mobil, minden fontosabb szabványt megkapunk. Jó hír, hogy ez egy Global (nemzetközi) modell, így van B20-as LTE (Cat. 4-es sebesség, vagyis 150/50 Mbps). Van továbbá WiFi 802.11b/g/n (2.4 és 5 GHz), Bluetooth 4.2, infraport, FM rádió, és a GPS is remekül működik, gyorsan és pontosan megtalálja a pozíciót.

A hangminőséget rendben találtam telefonálás közben, a mono multimédiás hangszóró viszont elég gyenge, nem szól túlzottan szépen, de a középkategóriában ez nem annyira meglepő.

Szoftver

A tesztalanyunk már Android 8.1-re épülő MIUI 9.5-ös rendszerrel érkezik, vagyis maximálisan naprakész. Nem mellesleg egy Global verziós szoftverről van szó, tehát van benne teljes magyar nyelv, és folyamatosan jönnek rá az OTA frissítések.

A MIUI egy remek felület, rengetegszer írtunk már róla. Jól optimalizált, pörgős, és számtalan extra funkciót és lehetőséget kínál. Néhány képernyőkép:

Az extrákba most nem mennék nagyon bele, korábbi Xiaomi tesztekben már sokszor volt ezekről szó. A lényeg, hogy rengeteg hasznos, vagy éppen praktikus funkciót kapunk: Néhány példa:

  • Gesztusvezérlés (eltüntethetőek a vezérlőgombok)
  • Egykezes mód
  • Osztott képernyő
  • PIP (kép a képben)
  • Második asztal
  • Alkalmazásklónozás
  • Dupla koppintásos kijelzőfelélesztés
  • Különféle energiatakarékossági megoldások
  • Gyári takarító és biztonsági app
  • stb.

A feloldáshoz használható az ujjlenyomat-olvasó, ami gyorsan és pontosan működik. A gyári adatok szerint elvileg van arcfelismerő is, de a jelenlegi szoftverrel ez nálam nem volt elérhető (legalábbis én nem találtam ilyen lehetőséget). Azt egyébként nem árt tudni, hogy a legtöbb telefonnál az arcfelismerés csak egy kényelmi funkció, nem annyira biztosnágos, mint az ujjlenyomat.

Kamera

A mobil hátlapján egy duál kamera dolgozik. A fő szenzor 12 MP felbontású, 1.25μm a pixelméret, f/2.2 a rekeszérték és fázisdetekciós autofókuszt kapott. A másodlagos egység egy 5 MP-es darab, és leginkább a mélységérzékelésben van szerepe a portréképeknél. Az előlap sem maradt kamera nélkül, sőt, egy elég komoly 16 MP-es szenzor került ide HDR támogatással. LED segédfény pedig van elöl és hátul is.

A kamera szoftvere a megszokott, egy jól kezelhető felületet kapunk számos extra beállítási lehetőséggel.

Az alábbi tesztfotók készültek:

A képek át lettek méretezve, teljes felbontásban itt találod őket.

A Xiaomi Redmi S2 az árához képest meglehetősen jól teljesít fotózás terén. Nappal szép a végeredmény, és a dinamikatartomány is elég magas. Persze belenagyítva a képekbe már előjönnek kisebb gyengeségek, nem minden tűéles, de ez ebben a kategóriában teljesen normális. Este természetesen romlik a minőség, de ilyenkor sem vérzik el a mobil.

A 16 MP-es szelfikamera is szépen teljesít, remek képeket lőhetünk vele, és megfelelő a dinamikatartomány.

Videókat Full HD-ben vehetünk fel 30 fps sebességgel, a minőség itt átlagos, és készíthetünk time-lapse felvételeket, illetve lassított videót is 720p-ben 120 fps-sel.

Üzemidő

A Redmi S2 egy 3080 mAh-s akkumulátorral bír, ami átlagosnak mondható. Kicsit elmarad például a Redmi Note 5 4000 mAh-s telepétől, de cserébe könnyebb a mobil. Az üzemidő egyébként így is kifejezetten jó, normál használattal simán elmegy 1.5-2 napot egy töltéssel, és erősebb nyúzással is kibír egy egész napot.

Gyorstöltést sajnos nem kapunk, és egy hagyományos microUSB port került a mobilra, nem USB-C, de ez nem is meglepő, hiszen a teljes Redmi 5 szériánál ez a helyzet.

Xiaomi Redmi S2 összegzés

A Xiaomi jól ráérzett arra, hogy van van még egy kis űr a Redmi 5 sorozatban, és beékelte ide az S2-t, ami egy remek mobil lett. Leginkább a fotózás terén emelkedik ki a készülék, az árkategóriájában kevés ellenfele akad, de hardveresen és szoftveresen is maximálisan rendben van.

A kijelző viszonylag szép, de csak HD+ felbontású, a ház pedig műanyagból van, de ez egy vállalható kompromisszum. Az üzemidő átlag feletti, így a gyorstöltés és az USB-C port hiánya is elnézhető.

Összességében azt mondanám, ha valakinek fontos a kamera (elő- és hátlapi egyaránt), akkor a 45-50 ezer Ft-os árkategóriában a Redmi S2 az egyik legjobb választás jelenleg. Pontos árak és vásárlás az alábbi linkeken:

Tipp: válassz vámmentes Priority Line szállítási módot (EU Priority Line vagy EU Express)!

Ha fontos a Full HD kijelző, a nagyobb aksi és a fém ház, akkor hasonló áron megvehető a Redmi 5 Plus, ennek viszont gyengébbek a kamerái. Ha pedig kell a jó kamera, az élesebb kijelző, a nagyobb aksi, a minőségibb kivitel, és hardveresen is többre vágysz, akkor ott a Redmi Note 5, ami szinte tökéletes telefon, de egy kicsit már többe kerül (szerintem bőven megéri a felárat egyébként). Linkek:

A Xiaomi Redmi S2-t a GearBest biztosított a teszthez.

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
8.6 Ajánlott

Az 50.000 Ft körüli árkategóriában az egyik legjobb választás a Xiaomi Redmi S2, ha fotózni is szeretnél.

  • Külső 7.5
  • Kijelző 8
  • Hardver 9
  • Szoftver 10
  • Kamera 9
  • Üzemidő 8
  • Ár/érték arány 9
  • User Ratings (51 Votes) 5.3
Megosztás

About Author

A Napidroid.hu alapítója.

NapiDroid