Brutális áron debütált a Meta kevert valóság szemüvege, a Quest Pro

0

Sok mindennel lehetett támadni a Facebookot, vagyis most már Metát, de az a vád nem érhette őket, hogy a virtuális valósággal kapcsolatos felszereléseik túl lennének árazva. Most viszont a cég olyan kevert valóság headsetet mutatott be, amely már semmiképp sem fér be a pénztárcabarát kategóriába. A Meta Quest Pro elnevezésű készüléket professzionális felhasználóknak szánják és 1500 dollárt (~667 ezer Ft) kérnek el érte, amit már át sem merünk váltani forintra.

A vadonatúj Quest Pro belsejében Snapdragon XR2+ Gen 1 lapkakészlet teljesít szolgálatot, amely egy frissen bemutatott konstrukció. A Quest 2-ben duruzsoló XR2 chipnél állítólag 50 százalékkal jobb tartós teljesítményt és 30 százalékkal alacsonyabb hőmérsékletű üzemet biztosít a frissített hardver. Az új lapkakészlet mellé kétszer annyi operatív memória és belső tárhely jár, 12 GB RAM, valamint 256 GB háttértár, a Quest 2 6/128 GB-os alap konfigurációjához viszonyítva.

A headset belsejében a Fresnel-lencsét úgynevezett “pancake” optikára cserélték, amely 40 százalékkal csökkenti a készülék keresztmetszetét, de állítólag a vizuális megjelenítés így is tűéles marad. A gyártó szerint a Quest Pro képe 25 százalékkal élesebb a középső és 50 százalékkal jobb a perifériás látótérben. A Meta Quest Prót úgy alakították ki, hogy a perifériás látótér egy részét fedetlenül hagyták, így a felhasználó mindig tisztában lesz az őt körülvevő környezettel. Hasznos újítás a balesetek megelőzése végett.

A most bejelentett headset természetesen új megjelenítőket használ, két folyadékkristályos kijelzőt kvantumpontos technológiával és helyi sötétítéssel felvértezve. Egyedi tervezésű hardver vezérli az 500 LED-ből álló háttérvilágítást, amely az intelligens szoftverrel kombinálva képes 75 százalékkal növelni a kontrasztot. A panelek 37 százalékkal több pixelt dolgoztatnak inchenként. A panelek színskálája 30 százalékkal szélesebb. Ezek az összehasonlítások egyébként minden esetben a Quest 2-höz mérik az újdonságot.

A készüléket már az alapoktól kezdve kevert valóság felhasználásra tervezték, ennek okán 10 kamerával lett felszerelve, ezek közül 5 befelé, 5 pedig kifelé néz. Ezek a kamerák 4x nagyobb felbontással rendelkeznek, mint a Quest 2 moduljai, amelyek ráadásul nem is színesek, hanem monokróm kialakításúak.

A készüléket professzionális felhasználásra szánják – de ez mit is jelent a valóságban? A felhasználó a passthrough révén virtuális monitorokat alakíthat ki maga körül, miközben remek rálátást kap a valóságban létező perifériákra, mint a billentyűzet vagy az egér. Egy másik felhasználási mód pedig lehetővé teszi azt, hogy azonos projekten dolgozó munkatársak körbeálljanak egy virtuális makettet vagy modellt, amelyen egyszerre tudnak dolgozni. A befelé irányuló kamerák követni fogják a felhasználó szemét és arcát, ezeknek köszönhetően a virtuális avatár pontosan le tudja majd követni az arckifejezést. Ez a funkció alapból ki lesz kapcsolva, és a hangzatos ígéret szerint a követési adatok aktiválás esetén sem jutnak ki a headsetből. Mark, neked mindent elhiszünk.

A headset mellé új kontrollereket is készítettek, ezek a Quest Touch Pro névre hallgatnak. Az irányítókat számos belső érzékelővel szerelték fel, amelyek lehetővé teszik az önálló nyomkövetést. Korábban ez a headset feladata volt, de most már az új technológiának köszönhetően akár a hátunk mögött is használhatjuk a vezérlőket. Az új kontrollerek ergonomikusabb kialakítást és fejlettebb haptikus visszajelzést biztosítanak.

A Meta Quest Pro dobozában ott lesz egy töltődokkoló, amely mellé egy 45 wattos USB-C adapter kerül. Ezzel egyszerre lehet tölteni a headsetet és a kontrollereket is.

A Meta Quest Pro október 25-től lesz kapható 1500 dollárért (~667 ezer Ft), vagyis majdnem négyszer annyiba kerül, mint a Quest 2. A készülék már előrendelhető a Meta Store-ban, minden olyan országban, ahol forgalmaznak Quest termékeket, de az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, Kanadában és Franciaországban az Amazonon keresztül is be lehet majd szerezni az eszközt. A Quest Touch Pro kontrollereket egyébként használhatjuk a Quest 2 headsettel, külön is meg lehet majd vásárolni őket, mégpedig 300 dolláros áron (~133 ezer Ft).

Forrás: GSMArena

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid