A Fossibot DT1 egy strapabíró táblagép kültéri és zord környezetben való használatra. A főbb ismérvek a víznek-pornak, esésnek-ütésnek ellenálló masszív külső, a 2K-s kijelző, az átlagosnál erősebb hardver, az Android 13-as rendszer, a 48 MP-es kamera, a 4 hangszóró, a remek adatkommunikációs képességek, valamint az extra hosszú üzemidő, mindez megfizethető áron.
- A Fossibot DT1 megvásárlásához most az NNNMD39 kupon használatával csak 177,92 dollárra lesz szükségünk, ami 61 ezer forint.
- A termék EU raktárból érkezik, a rendelést követően 3-5 napon belül, nincs további szállítási díj, VÁM, ÁFA és egyéb hercehurca, annyit fizetünk, amennyi fentebb írva van! A szállítási biztosítás (5,06 dollár) nem kötelező, de ajánlott!
A robusztus, vízálló okostelefonoknak meglehetősen széles választéka létezik, számos kínai cég kínálja őket jó áron. De ha ugyanilyen típusú, azaz strapabíró táblagépekről van szó, akkor gyakorlatilag alig van valami a piacon. A nagy, bejáratott gyártók közül egyedül a Samsung kínál robusztus és vízálló táblagépeket üzleti használatra évek óta.
A hordozható energiaállomások és napelemek szegmensében tevékenykedő Fossibot márkanév már nem teljesen ismeretlen. Nem régen járt nálunk – és azóta is használjuk – egy prémium termékük, amiről akkor és azóta sem tudunk rosszat mondani a magyar nyelvterületen irtó hülyén hangzó névválasztáson kívül.
A Fossibot DT1 csomagolása egyensúlyt teremt a szemet gyönyörködtető és az elegáns megjelenés között. A doboz egyrészt élénk narancssárga, másrészt viszont annyira minimalista, hogy csak a fényes gyártói logó látható az előlapon. A pakkban a tablet alatt többnyelvű használati útmutatót, garanciajegyet, SIM-kártya tűt, 18W-os töltőt és töltőkábelt találunk. A kijelző védelméről már a gyárban gondoskodtak, ami jó, nem nekünk kell kínlódnunk a fólia felhelyezésével.
Vizuálisan nincs meglepetés, a 252,8 x 162,65 x 14,6 milliméteres dimenziókkal és 771 grammos tömeggel rendelkező táblagép ugyanolyan felépítéssel rendelkezik, mint a strapatelefonok. A Fossibot DT1 alumíniumötvözetből készült vázra épül, ami merevséget ad az egész szerkezetnek. A belső alumíniumkeret szolgál a táblagép külső burkolatának alapjául, amely hőre lágyuló poliuretánból (TPU) készült. Ezt az anyagot már régóta széles körben használják a strapabíró okostelefonoknál és most ebbe a kategóriába is bekerült. A sarkok mindegyike megerősített, hogy elnyelje az ütéseket esés esetén, valamint a készülék nyolcszögletű formáját is ez adja.
A Fossibot DT1 a lehető legmagasabb, IP69K minősítéssel rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy nemcsak a vízbe való tartós merítés ellen védett, hanem magas hőmérsékleten is ellenáll a nagynyomású sugárnak. Ezenkívül a táblagép az amerikai MIL-STD-810H katonai szabvány szerint is tanúsított. A gyártó szerint a táblagép 1,5 méter magasságból képes túlélni a kemény felületre történő zuhanást, valamint -40 és 70 Celsius fok közötti külső hőmérsékletet is ki kell bírnia.
A hátlap bal és jobb oldala bordázott, hogy további fogást biztosítson, így a táblagép nem csúszik ki olyan könnyen a kezünkből. A narancssárga színű vonalak hangsúlyt adnak, sci-fi megjelenést kölcsönözve a készüléknek. Létezik egy visszafogottabb szürke és zöld dizájnnal ellátott változat is.
A készülék jobb oldalán lévő USB-C port és a SIM-kártya foglalata egy gumiborítás mögé rejtőzik, így biztosítva a vízállóságot. A bal oldalon a recézett hangerőszabályzó és a bekapcsoló gomb található.
A főkamera egy nyolcszögletű fémelemben foglal helyet, amely szinte egy vonalban van a hátlappal. Két lencse van ide beágyazva. Ez azonban csak egy kamu díszítés, mivel a készülékben csak egy valódi kamera van.
Az IPS LCD panel átlósan 10,4 hüvelyk (26,42 centiméter) méretű, és 2000 × 1200 pixeles (2K) felbontást kínál. A képformátum 5:3 (15:9). A képernyőterület és az eszköz méretének aránya meglehetősen magas, a test-képernyő arány 94 százalék. A kijelző körüli él csak kicsivel nagyobb, mint a többi táblagépen ebben az árkategóriában, ami a kültéri eszközöknél nem mindig mondható el. A frissítési frekvencia 60 Hertz.
A képminőség lenyűgöző, a színek erőteljesnek és élénknek tűnnek, a 223 PPI-s pixelsűrűség is jó érték. A betekintési szög stabilitása rendkívül magas, csak a kontrasztok terén lenne mit javítani. A fényerő 400 nit, ez elég ahhoz, hogy kültéren is lássunk valamit. Az érintőképernyők tipikus problémája továbbra is a fényes felület, amelyen gyorsan megjelennek az ujjlenyomatok, ez itt is tapasztalható.
A Fossibot DT1 nem rendelkezik Widevine 1. szintű DRM-tanúsítvánnyal. Ennek eredményeként a Netflix, a Disney Plus, a Prime Video tartalmainak megtekintése csak SD-felbontással (720 × 576 pixel) lehetséges. A Mediatek által fejlesztett MiraVision technológia viszont adott. Használata lehetővé teszi a kontraszt, a színtelítettség és a színhőmérséklet beállítását, így a képernyőn megjelenő tartalom jobban fog kinézni.
A tablet meghajtásáról egy 12 nanométeres eljárással gyártott MediaTek MT8788 nyolcmagos processzor (4x Cortex-A73@2,05 GHz + 4x Cortex-A53@2,0 GHz) és egy hozzá társított ARM Mali-G72 MP3 grafikus chip gondoskodik, amely 850 MHz-es frekvencián működik.
A tárolókapacitás nagyon bőkezű az árhoz képest. A 8 GB LPDDR4 RAM és a 256 GB UFS 2.1 belső tárhely minden, csak nem megszokott ebben az ár és készülékkategóriában. Ez azt jelenti, hogy több app is kezelhető késedelem nélkül, és van elég hely az alkalmazásoknak, zenéknek vagy filmeknek. Ha ez nem elég, akkor MicroSD kártya segítségével akár 1 TB-tal is bővíthető a tárhely.
A gyakorlatban ez a hardver jól teljesít a mindennapi alkalmazásokban. Az interfész akadozása időszakosan észrevehető, de nem okoz észrevehető kellemetlenséget. Az ilyen kialakítású tableteket nem játékra szokták elsősorban venni, de arra is jó. Az összetettebb grafikus játékok, például az Asphalt 9 nagyon megterheli a gyengébb okostelefonok és táblagépek hardverét, itt azonban simán és gyakorlatilag gond nélkül fut. Vannak azonban olyan komolyabb címek, amikkel már nem bír el a DT1, azért messze nem egy csúcskategóriás készülékről van szó.
Lássuk, hogyan teljesít a Fossibot DT1 az AnTuTu és Geekbench szintetikus tesztekben:
A Fossibot DT1 Android 13-mal érkezik. Mint mindig, most sem szabad nagy reményeket fűzni a kisebb gyártókhoz az Android frissítések terén, a tesztidőszakunk során egy frissítés érkezett. Az viszont örömteli, hogy a gyártó nagyjából érintetlenül hagyta a rendszert. A DuraSpeed-et integrálták a beállításokba, hogy korlátozzák a háttérfolyamatokat. Ez a funkció azonban kikapcsolható. Egyébként ott van még a RAM-bővítés kiegészítő funkcióként, illetve a megváltozott alkalmazásikonok és háttérképek. A rendszer mentes a bloatware-től, stabilan futott a tesztben. Természetesen gombokkal és gesztusvezérléssel is működtethető a felület.
Az összes releváns Google-szolgáltatás elérhető, van Play Áruház, valamint az osztott képernyős funkciók is remekül kihasználhatók. Választhatunk a csúsztatási kézmozdulatok és a klasszikus képernyőgombok között.
Bár minden tableten van kamera, ennek ellenére fényképezni nem szokás ezekkel a masinákkal. Nem is igazán fektet energiát egy gyártó sem a kamera szekcióra. Az utóbbi időben fejlődés mutatkozik meg itt is, hiszen a Fossibot DT1 fő kamerája egy Samsung ISOCELL GM2 érzékelőt használ. Ez az 1/2 hüvelykes, 48 megapixeles, PDAF támogatással és dupla LED vakuval támogatott szenzor már az értékelhető kategóriába tartozik. Fotó módban 48, 13 és 8 megapixeles, videó módban pedig maximum 1920×1080 pixeles felbontás érhető el. Kicsit furcsa, hogy a fotóknál 13 megapixel a köztes felbontás, és nem 12, ami egy 48 megapixeles szenzornál optimálisabb lenne. A fotóalkalmazás már évek óta ismerős a MediaTek platformokkal rendelkező telefonokról. Minimális beállításokkal rendelkezik, de jól használható.
A felvételek egészen jók egy tablethez képest. Elegendő fény esetén a színek élénknek tűnnek, részletgazdag a fotó. Az autofókusz nagyon gyorsan működik, és a kép minden területén egyenletesen éles. Ha azonban ráközelítünk a képekre, világossá válik, hogy ez nem egy csúcsminőségű megoldás. A képek teljes méretben itt láthatók.
Az előlapi kamera egy Samsung S5K3P3SP szenzort használ 16 megapixeles felbontással, kiválóan alkalmas videóhívásokra, Skype-ra. Mindkettő kamera támogatja az EIS-t (elektronikus képstabilizálás).
A Fossibot DT1 táblagép kettős sztereó hangszóróval van felszerelve, vagyis két-két hangszóró felel a bal és a jobb csatornáért is. A hangszórók térben elkülönülnek egymástól, és ennek köszönhetően kifejezett jó sztereó hatást érhetünk el. A hangminőség általában megfelelő, egy csipetnyi felső basszus is észlelhető. Maximális hangerőn érezhető a torzítás, de 70-80%-on és ez alatt minden rendben van.
A DT1 Bluetooth 5.0-val és WiFi 5-tel rendelkezik, ez már nem a legújabb szabvány, de ez általános az ebben az árkategóriában lévő készülékeknél. A teszt során nem találtunk csatlakozási problémát. A tabletről akár telefonbeszélgetéseket is indíthatunk – minden hazai 4G LTE hálózatot támogat, így természetesen a B20-as 800 MHz-es sávot is ismeri -, de a nanoSIM-ek inkább a mobilinternet biztosítására hivatottak.
A készülék A-GPS-t, Glonasst és Galileót használ a navigációhoz. Az 1 méter körüli pontosság lenyűgöző, a zászlóshajó okostelefonok szintjén van. Ezáltal a táblagép az autóban való navigáláshoz is használható – feltéve, ha találunk egy tartót, ami biztonságosan meg tudja tartani a nehéz eszközt.
A páncélozott testben egy bitag nagy, 11 000 mAh kapacitású Lithium-Ion-Polymer akkumulátor rejtőzik. A meglehetősen visszafogott processzorral együtt ez mindenképpen kielégítő akkumulátor-élettartamhoz vezet, sőt, használható külső akkumulátorkén más eszközök töltésére is. A tesztelés időszakában 54 óra 37 perc alatt, 10 óra 25 perc kijelzőidővel merült 19%-ra a gép. A PCMark Battery Life tesztben 17 óra 46 perces eredmény jött össze. Az aksit feltölteni a mellékelt 18 wattos hálózat töltővel 19-ról 100%-ra 3 óra alatt lehet.
A Fossibot DT1 legnagyobb gyengesége talán a Widevine Level 1 tanúsítvány hiánya. A sorozatrajongóknak be kell érniük az SD felbontással a Netflixen. Összeségében azonban egy jól összeszerelt és a legmagasabb védelmi minősítésekkel (IP69K, MIL-STD-810H katonai szabvány) rendelkező táblagép jó képernyővel, jól használható kamerával, remek hangszórókkal, nagy kapacitású akkumulátorral, brutál jó GPS-el, dual 4G képességekkel és Android 13 operációs rendszerrel. Aki gyakran viszi magával a tabletet és szeretné használni a parkban, nyaraláson, táborozáson vagy fesztiválon, annak jól jön egy ilyen páncélos készülék. Ezek a képességek teszik ezeket a táblagépeket érdekessé az ipari, a kereskedelmi vagy a rendvédelmi szektorban, ahol a víz-por-ütésállóság alapkövetelmény. Tesztalanyunk sem lesz kímélve, egy profi kártevőirtó cégnél fogja leélni életét, mostoha körülmények közepette. Az országosan tevékenykedő cégnél jelen tesztre hivatkozva egy kis kedvezményt kaphatunk kártevőirtás esetén.
A másik felhasználási kör a gyerekek tábora. Ha unjunk, hogy a lurkók kezében állandóan beázik-összetörik a tablet, akkor szerezzünk be egy DT1-et. Ezzel nyugodtan nézhetik a fürdőkádban a kedvenc meséjüket, dobálhatják, a Fossibot tabletnek nem lesz baja.
A Fossibot DT1 megvásárlásához most az NNNMD39 kupon használatával csak 177,92 dollárra lesz szükségünk, ami 61 ezer forint.
A termék EU raktárból érkezik, a rendelést követően 3-5 napon belül, nincs további szállítási díj, VÁM, ÁFA és egyéb hercehurca, annyit fizetünk, amennyi fentebb írva van! A szállítási biztosítás (6,29 dollár) nem kötelező, de ajánlott!
NapiDroid.hu