Hivatalos a Google Pixel 8 és a Pixel 8 Pro

0

Annyiszor láttuk őket szerepelni szivárogtatásokban, hogy a Google Pixel 8 modellek bemutatója kis túlzással sokkal inkább volt összegzés, mint az újdonságok leleplezése. Szerencsére érdekességekben így sem volt hiány az online nyomon követhető Made By Google 23′ prezentáción, amelyen végre hivatalosan is bejelentették a keresőóriás új zászlóshajóit, a Pixel 8 és Pixel 8 Pro készülékeket.

Az okostelefonok legnagyobb újdonsága a belsejükben szolgálatot teljesítő új lapkakészlet, a Tensor G3. A chipset a Samsung 4 nanométeres gyártási eljárásával készül, 9 magos konstrukciójában egyetlen Cortex-X3 elsődleges, négy Cortex-A715, valamint szintén négy Cortex-A510 mag dolgozik.

Az új széria alapmodellje 8 GB operatív memóriával rendelkezik, míg a Pro variáns 12 GB RAM-mal lett felszerelve. A hardveres összetevők egy olyan borítás alatt találhatók, amely megfelel az IP68 minősítés követelményeinek, vagyis víz- és porálló. Mindkét készülék kapott ujjlenyomat-olvasót és arcfelismerés funkciót, a személyes adatok védelmének érdekében.

Google Pixel 8 Pro

A Google Pixel 8 Pro 6,7 hüvelykes, QHD+ felbontású 120 Hz-es LTPO OLED képernyővel lett felszerelve, amelynek maximális fényereje elérheti a 2400 nitet is. A panel karcok elleni védelmét Gorilla Glass Victus 2 üvegbevonat biztosítja. Az okostelefont kék, obszidián és bézs árnyalatokban lehet majd megvásárolni.

A mobil hátoldalán összesen három képrögzítő egység foglal helyet, az elsődleges modul egy 50 megapixeles, optikai képstabilizátorral és fázisdetekciós autofókusszal szerelt, széles látószögű konstrukció, amelyet egy új, 48 megapixeles, ultraszéles látószögű modul támogat. Nem szabad megfeledkezni a trió harmadik tagjáról sem, ami egy 48 megapixeles, 5x optikai, valamint 30x Super-Res digitális zoomra képes telefotó egység. Az előlapi kamera egy kivágásban csücsül, felbontása 10,5 megapixel.

A Google Pixel 8 Pro különlegessége egy hőmérséklet-érzékelő, amelyet csak ez a modell kap meg. A Melexis MLX90632 szenzor nem csupán a bőr hőmérsékletét képes mérni, hanem tárgyakat is megvizsgálhatunk a segítségével, a bemutatón a kisgyereknek forralt tejet hozták fel példának. Az érzékelőnek köszönhetően állítólag pontosan tudni fogjuk, hogy mikor kell elzárni a gázt, illetve minden bizonnyal azt is meg lehet majd mérni, mennyire forró az iPhone 15 Pro játék közben… Az okostelefon spéci érzékelője kizárólag a hőmérséklet leolvasására való, fotós bravúrokra nem alkalmas.

Ez a kijelentés viszont nem igaz a többi kamerára, az új Pixel készülékek rengeteg fényképezéssel kapcsolatos trükköt tudnak. A Photo Unblurral hátteret homályosíthatunk, a Magic Eraserrel elemeket lehet eltávolítani a fényképekről – igen, végre ledúrhatod az exed a tavalyi karácsonyi ebédes fotókról – a Best Take a csoportképeket tudja feljavítani, korrigálható egy pislogás, vagy akár egy grimasz is. A Macro Focus neve pedig önmagáért beszél. A lehetőségek sorát egy új Pro Control funkcióval gyarapították, ez nem képezi részét az alapmodell szoftverének. Nem lehetetlen, hogy a jövőben az okostelefonok csak kijelzők lesznek, amelyek mögött a felhőben található hardver végzi a számításokat.

A Video Boost funkció éppen ennek a jövőnek az egyik első fecskéje, a segítségével videók minősége javítható fel, méghozzá jelentősen, de ez a folyamat nem a készüléken, hanem a Google szerverein történik, a használatához nyilván internetkapcsolat szükséges.

Fontos megemlíteni, hogy ezeknek a mesterséges intelligenciára alapuló funkcióknak csak egy része lesz elérhető az első napon, a legtöbbre még várnunk kell. Apropó MI: a Google Asszisztens Bard integrációt kap, és még okosabb lesz a Gboard billentyűzet, ami képes lesz utólag is javítani a helyesírási hibákat.

A sok trükkös és hasznos funkció persze csak addig szolgál bennünket, amíg a Pixel 8 Pro belsejében található 5050 mAh kapacitású akkumulátor le nem merül, ezt elkerülendő 30 wattos vezetékes, valamint 23 wattos vezeték nélküli töltéssel táplálhatjuk a telepet.

Google Pixel 8

A Google Pixel 8 10 grammal könnyebb és picit kompaktabb, mint az elődje, köszönhetően a 6,2 hüvelykes Full HD+ felbontású képernyőnek. A maximális fényerőt itt sem spórolták ki, az organikus panel 2000 nitre képes. Végre 120 Hz-es a képfrissítési ráta, a frekvencia 60 és 120 Hz között változhat. A megjelenítő védelmét Gorilla Glass Victus biztosítja a fizikai behatásokkal szemben. A telefon mogyoróbarna, obszidián és rózsaszín festéssel választható.

Az alapmodell is új ultraszéles látószögű kamerát kap, de ez nem ugyanaz, mint ami a Pro modell hátoldalán helyet foglal. 12 megapixeles egységről van szó, amely autofókusz és makró képességekkel egyaránt rendelkezik. Az elsődleges kamera ugyanúgy 50 megapixeles, 8x Super-Res zoomra képes. A Google Pixel 8 ugyanazt a 10,5 megapixeles szelfikamerát kapta, mint testvére.

Az energiaellátás feladatát a keresőóriás egy 4575 mAh kapacitású akkumulátorra bízta, a telep etethető 27 wattos vezetékes, illetve 18 wattos vezeték nélküli töltéssel. A Google készülékei ingyenes VPN By Google One szolgáltatással érkeznek, már az első bekapcsolást követően Android 14 operációs rendszert futtatnak, és most jön a Pixel 8 modellek talán egyik legnagyobb dobása.

Mindkét okostelefon 7 évig tartó szoftveres támogatást kap, ami azt jelenti, hogy nem csupán biztonsági frissítéseket, de a legújabb Android főverziókat is megkapják, egészen 2030-ig. Ennél hosszabb támogatási idő jelenleg nincs Android berkeken belül, de azon kívül sem igazán, mert az iOS 17 is csak legfeljebb 5 éves készülékekre volt letölthető.

A Google Pixel 8 799 eurós áron indul, vagyis nagyjából 311 ezer forintot kóstál, ezért az összegért 128 GB-os háttértár jár. Ugyanekkora belső tárhellyel a Pixel 8 Pro modell 1099 euróba kerül, ami az ismét hanyatló árfolyamok mellett cirka 428 ezer forintot jelent. Az alapmodell mellé ajándék Pixel Buds Pro fülhallgató jár, a Pixel 8 Pro mellé viszont Pixel Watch 2 okosórát adnak az előrendelőknek.

Forrás: GSMArena

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid