Hivatalos a kijelző alá szerelt kamerás ZTE Axon 40 Ultra

0

Többször lehetett róla hallani, és most végre befutott a kijelző alá szerelt kamerával ellátott, de nem csak emiatt érdekes ZTE Axon 40 Ultra. Az okostelefon immáron a harmadik generációját kínálja a megjelenítő alatti képrögzítő egységeknek, és a gyártó meg van róla győződve, hogy ez az eddigi legjobb munkájuk. Az Ultra modell mellett debütált egy Pro variáns is, szintén nagyon klassz jellemzőkkel, róla sem fogunk megfeledkezni az alábbiakban.

ZTE Axon 40 Ultra

A korábbi alapmodell (Axon 30 5G) is eléggé méretes volt, majdnem 7 hüvelykes, és a mostani Ultra variáns sem sokkal kisebb a maga 6,8 colos kijelzőjével, amely AMOLED technológiára épül és 400 ppi-s pixelsűrűséget kínál, 2480 x 1116 kétpontos felbontás mellett.

A panel 120 Hz-es képfrissítést, illetve 360 Hz-es érintésérzékenységet biztosít. A kínai gyártó egy vadonatúj UDC Pro chipet használ a kijelző vezérlésére, amely egy szintén friss szubpixel elrendezést kapott az egységesebb kialakítás és megjelenítés érdekében. Az organikus képernyő 10 bites megjelenítésre képes, lefedi a DCI-P3 skála 100 százalékát, a fényerő pedig akár 1500 nitre is felszaladhat. Az 1440 Hz-es PWM fényerőszabályzás is támogatott.

Kamerák terén is ott van a topon az újdonság, amelynek az elsődleges képrögzítő modulja egy 64 megapixeles Sony IMX787. És most jön a csavar: a másik két kamera is pontosan ugyanezt a felbontást kapta, az egyik egy periszkópos telefotó, a másik pedig egy ultraszéles látószögű egység. Az előlapi kamera 16 megapixeles képeket készít a képernyő pixeleinek rejtekében.

Az elsődleges érzékelő, 35 mm-es gyújtótávolsággal bír, 7P lencsék mögött csücsül, f/1,6 apertúra mellett nem lesz gond a beengedett fény mennyiségével. A felhozatal részét képezi az optikai képstabilizátor és az omnidirekcionális autófókusz is.

Az ultraszéles látószögű egység 16 mm-es, f/2,35 rekeszértékű objektívvel büszkélkedhet, ez képessé teszi az érzékelőt arra, hogy akár 4 cm távolságból is makró fotókat készíthessen. Mindkét kameramodul egyedire szabott Sony IMX787 érzékelőt használ. A telefotó egység 91 mm-es gyújtótávolsággal és f/3,5 apertúrával rendelkezik az optikai képstabilizátorral felszerelt periszkópos objektív mellett. A konstrukció belsejében természetesen egy szintén 64 megapixeles érzékelő foglal helyet, habár ennek típusa nem tisztázott. A képrögzítő egységek mellé betársul egy 3D ToF szenzor is, illetve egy villódzásérzékelő.

A ZTE Axon 40 Ultra képes mindhárom hátoldali kamerájával 8K felbontásban rögzíteni a mozgóképet, illetve mivel mindhárom hátlapi modul aktív marad, bármikor váltani lehet a gyújtótávolságok között. A mobil burkolata alatt Snapdragon 8 Gen 1 chipset végzi a számításokat, legkevesebb 8, de akár 16 GB LPDDR5 RAM mellett. Amennyiben valakinek az utóbbi a legszimpatikusabb, a rengeteg operatív memória mellett örülhet az 1 TB-os háttértárnak is, a többieknek valószínűleg meg fognak felelni a 256 vagy 512 GB-os konfigurációk is. Rosszul senki nem jár, mert mindegyik verzióban UFS 3.1 tárhelyek találhatóak. A működés közben termelt hőt pedig egy 36 356 mm²-es gőzkamra igyekszik elvezetni.

A ZTE Axon 40 Ultra energiaellátását egy 5000 mAh kapacitású akkumulátor biztosítja, amelynek töltését USB-C csatlakozón keresztül lehet megoldani, legfeljebb 80 wattos sebességgel. A töltőcsatlakozó egyben hangkimenet is, a minőségi hangzásról a Snapdragon Sound platform igyekszik gondoskodni, a mobil sztereó hangszórói egyébként támogatják a DTS:X Ultrát is. A haptikus visszajelzéseket egy X-tengelyes, lineáris rezgőmotor biztosítja.

A készülék első körben természetesen Kínában lesz elérhető, ahol helyi pénzből átszámolva nagyjából 745 dollár kérnek majd el a legolcsóbb, 8/256 GB-os modellért. A végére jöjjön a jó hír: a készülék globálisan is forgalomba kerül majd júniustól, de a pontos árakat egyelőre még nem tette közzé a gyártó. Az sem ismert még, hogy mely konfigurációkat lehet majd megvásárolni Európában, de remélhetőleg hamarosan ezeket az információkat is megosztják velünk.

ZTE Axon 40 Pro

A Pro modell kijelző alá szerelt képrögzítő egység helyett egy hagyományosabb megoldást kínál, az előlapi kamera egy kivágásban csücsül, a felső keret alatt, középre igazítva. A szóban forgó megjelenítő egy 6,67 hüvelykes, 144 Hz-es, ívelt AMOLED panelre épül, amelyen összesen 2400 x 1080 pixel sorakozik, és képes akár 1000 nites fényerőn is ragyogni. A képernyő 100 százalékos DCI-P3 lefedettséggel, valamint 10 bites megjelenítéssel büszkélkedhet, és bár képrögzítő egység nem került a kijelző alá, az ujjlenyomat-olvasót itt találjuk.

A készülék meghajtásáért a jól bevált Snapdragon 870 lapkakészlet felel, amely mellé a választott konfigurációtól függően 8 vagy 12 GB operatív memória, valamit 256 vagy 512 GB háttértár kerülhet. Sajnos akárcsak az Ultra kiadás esetén, ezúttal sem lehet bővíteni a tárhelyet. A mobil Android 12 operációs rendszert futtat MyOS felhasználói felülettel kiegészítve, egyébiránt ugyanezt a szoftveres környezetet kínálja az Ultra modell is.

A ZTE Axon 40 Pro hátoldalán az elsődleges képrögzítő modul egy 108 megapixeles egység, 1/1,52 colos mérettel és f/1,9 apertúrával. Fényképek készítésekor segítséget nyújthat neki egy 8 megapixeles ultraszéles látószögű kamera, amely környezetét 120 fokban pásztázza, valamint egy makró, illetve egy mélységérzékelő. Az előlapi kamera felbontása itt is 16 megapixel.

Az okostelefon ugyanúgy sztereó hangszórókkal büszkélkedhet, amelyek támogatják a DTS:X dekódolást. A készülék hardveres komponenseinek energiaigényét újfent egy 5000 mAh kapacitású telep igyekszik biztosítani, viszont a gyorstöltés maximuma “csak” 66 watt. Arról egyelőre még nem esett szó, hogy mikor és mennyiért lesz kapható a ZTE Axon 40 Pro, illetve a globális megjelenés lehetőségét sem részletezték még.

Forrás: GSMArena

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid