Korábban hangos volt a nemzetközi sajtó attól, hogy a kínai hatóságok igencsak durván lekorlátozták a kiskorúak online játékokkal tölthető idejét, amit végül heti 3 (!) órában maximalizáltak. A kínai kiberhatóság legújabb javaslata az okostelefonok nyomkodásával töltött időt limitálná a gyerekek számára.
A kínai hatóság súlyos problémát lát a gyerekek okostelefonok iránti függőségében, amelynek egy új javaslattal szeretnének gátat szabni. Amennyiben megszavazzák, a 18 éven aluliak legfeljebb napi két órát használhatnák az okostelefonjaikat. Sokkal szigorúbb korlátozás vonatkozna a 8 és 15 év közötti gyerekekre, akiknek csupán napi egy óra lenne engedélyezett. A 8 évek aluliaknak pedig mindössze 40 perces időkerete volna a telefonokat bújni.
Az sem lenne mindegy, hogy a telefonnyomkodásra a nap folyamán mikor kerül sor, az adott időkereteket kizárólag reggel 6 és este 10 óra között lehetne felhasználni, vagyis az éjszakai órákban teljesen tiltott lenne a mobilozás. A hatóságok szerint a telefonoknak rendelkezniük kellene egy olyan felhasználói móddal, ami a szülők kezébe helyezné a döntést azt illetően, hogy a gyermekek milyen tartalmakat tekinthetnek meg.
A CNBC szerint a javaslat hátterében elsősorban nem a gyermekek védelme, hanem Kína azon törekvése állhat, hogy minél nagyobb ellenőrzést gyakorolhasson polgárai digitális élete felett. A jogszabály megvalósítása a gyakorlatban egyelőre kérdéses, ezt csakis valamilyen kifejezetten a fiataloknak szánt felhasználói fiókkal, üzemmóddal lehetne megvalósítani. Ha megszavazzák a javaslatot, a gyártókat arra kötelezhetik, hogy építsenek ilyen funkciót az általuk árult készülékek szoftverébe.
Ti mindezt egyébként miként menedzselitek otthon? Hogyan szabályozzátok a gyermekeitek hozzáférését az okostelefonokhoz és úgy általában véve a világhálóhoz? Szerintetek mennyire korrekt ez a kínai törvényjavaslat? Írjátok meg, mit gondoltok, a cikk alá kommentben!
Forrás: CNBC