A OnePlus társalapítója megvette az Essentialt, aminek az egyik első notchos mobilt “köszönhetjük”

0

Bár az tény és való, hogy a szenzorszigetet mint formatervi megoldást az Apple járatta csúcsra, nem az almás cég volt az első, amely alkalmazta ezt a dizájnelemet. Persze akár egészen hosszan vissza lehetne menni időben, de a notch egyik első pionírja az Android atyja, vagyis Andy Rubin által alapított Essential volt, amely mindössze egyetlen készüléket tudott piacra dobni, majd kvázi eltűnt. A cég most új életre kelhet a OnePlus társalapítója, Carl Pei gondnoksága alatt, akinek a nemrég alapított Nothing nevű startupja felvásárolta Rubin volt cégét.

Pár hónappal ezelőtt jelentette be Carl Pei, hogy elhagyja az általa is alapított OnePlus berkeit, és saját céget indít. Az új csoportosulás a Nothing, vagyis a “Semmi” nevet kapta, és a legelső bejelentett termékük egy vezeték nélküli fülhallgató volt. A startup hosszútávú terve viszont túlnő a hangeszközök gyártásán, arra készülnek, hogy létrehoznak egy teljes ökoszisztémát, amelyben minden eszköz kommunikál a másikkal.

Az Essentialnek voltak hasonló koncepciói, mielőtt csődbe mentek, így talán nem véletlen, hogy éppen őket vásárolta fel Carl Pei. A 9to5Google a közelmúltban olyan dokumentumokat talált az Egyesült Királyság Szellemi Tulajdoni Hivatalánál, amelyekből kiderült, hogy Andy Rubin, az Essential korábbi vezérigazgatója átruházta az Essential márkaneveinek tulajdonjogát a Nothing Technologies Limited-re. Az akvizíció 2021. január 6-án zárult le, a felvásárlás folyamat pedig tavaly november 11-én kezdődött. A Nothing birtokába került szinte minden, ami az Essentiallel kapcsolatos, köztük a szabadalmak, a védjegyek, a logók, stb.

Az Essentialnek egyetlen mobilja volt, mégpedig az Essential Phone vagy PH1, ami egyszerre osztotta meg a szakmát és a felhasználókat jó és rossz értelemben egyaránt. Volt, aki imádta, volt, aki utálta, de nagyjából mindenkinek volt valamilyen véleménye a készülékről. A telefonnak nagy volt a hájpja, mert már azelőtt egymilliárd dolláros cégértékelést biztosított Rubin brandjének, mielőtt abból egyetlen példányt is eladtak volna.

A készülék messze nem lett olyan sikeres, mint ahogyan azt előzetesen feltételezték, ám a márkának állítólag a kegyelemdöfést a Rubin helytelen magatartásáról szóló szóbeszédek terjedése adta meg, amelyek még azokból az időkből eredtek, amikor a Google munkatársa volt. Magát a mobilt amúgy még a bukta után is sokáig támogatták (4 nagy verziót élt meg, Android 7.1-től Android 10-ig!), ami igencsak derék húzás volt a startup részéről, le a kalappal.

Ötletből nem volt hiány

Mielőtt a cég csődbe ment volna, tervben volt az Essential PH-2 és a PH-3 piacra dobása, illetve egy extra vékony kialakítású okostelefonon is dolgoztak, amin egy teljesen új felhasználói felület futott volna.

Mivel a OnePlus társalapítójának nem kevés okostelefonos tapasztalata van, az Essential csapatának pedig tagadhatatlanul voltak innovatív ötletei, érdekes lenne látni, hogy a kettő egyesítéséből milyen eredmények születhetnek. Arról azonban egyelőre semmilyen információnk nincs, hogy milyen konkrét tervei vannak Carl Pei-nek az Essential hagyatékával.

Forrás: GSMArena

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid