Hivatalosan is bemutatkozott az iQOO 11 sorozat, amely két készülékből áll, az alapmodell mellett kapunk egy Pro variánst is, de alapvetően nagyon hasonlók a jellemzőik. Snapdragon 8 Gen 2 lapkakészlet, villámgyors töltési sebesség, AMOLED kijelző és nagyon csinos formaterv jellemzi az újdonságokat.
A telefonok közül talán a iQOO 11 Legend Edition fest a legszebben, amely hardveres téren nem kínál eltérő jellemzőket, viszont ezt a hátlapi, háromcsíkos dizájnt csak ezzel a modellel kapjuk meg. A hátoldal kialakításakor egyaránt használtak üvegszálat és vegán bőrt, a végeredmény pedig egy foltálló bevonattal ellátott, meglehetősen egyedi kialakítás.
Az új iQOO okostelefonok nagyjából ugyanazokat a jellemzőket kínálják, ahol lesznek eltérések, ott kitérünk rájuk. Mindkét mobil 6,78 hüvelykes, 1440p+ felbontású, Samsung E6 AMOLED kijelzővel van felszerelve, amely 144 Hz-es képfrissítési rátát, valamint HDR10+ támogatást kínál.
A mobilok fel lettek szerelve az új V2 chippel, amely a kijelzőt kezeli, és képes növelni játékokban például a képkockasebességet, illetve úgy általában a játékok teljesítményét. Az iQOO 11 Pro előlapját mind a négy oldalán ívelt üveg borítja, míg az iQQO 11 kijelzőjének csak a két oldala ívelt.
Az iQOO 11 modellek belsejében Snapdragon 8 Gen 2 lapkakészlet dolgozik, a 4 nanométeres chipset mellé a választott kiszereléstől függően kerülhet 8, 12 vagy akár 16 GB operatív memória, a háttértár pedig már egy új szabványra, az UFS 4.0-ra alapul, amely jóval gyorsabb működéssel kecsegtet, mint az eddig használt UFS 3.1. Mivel az iQOO mégiscsak egy játékokra kiélezett brand, a Vivo a mobilokat 4013 mm2-es, préselt, rozsdamentes acél gőzkamrával szerelte fel, hogy a belsejükben lévő hardver teljesítménye mindig stabil maradhasson.
Kamerák tekintetében akad némi eltérés a két készülék között. Az alapmodell hátoldalán 1/1,57 hüvelykes, 50 megapixeles, Samsung GN5 érzékelővel szerelt elsődleges kamera foglal helyet, egy 13 megapixeles, 3x portré kamerával, valamint egy 8 megapixeles, 16 mm-es fix fókuszú ultraszéles képrögzítővel egyetemben.
A Pro kiadás hátoldalára 1/1,49 colos, szintén 50 megapixeles, ám ezúttal egy Sony IMX866 szenzorral felvértezett elsődleges kamera került, amely mellébe társul egy szintén 50 megapixeles, környezetét 150 fokban érzékelő, ultraszéles látószögű egység, ráadásként pedig kapunk egy 13 megapixeles, 3x portré modult.
A kamerákat ellátták úgynevezett Pure Night View és 4K Super Night Video üzemmódokkal, amelyek csökkentik a zajt álló- és mozgóképek esetén egyaránt, a Zero-Shutter-Lag Motion Snapshot pedig kvázi azonnali exponálással kecsegtet.
Az alapmodell belsejébe 5000 mAh kapacitású akkumulátort préseltek a Vivo szakemberei, a telepet villámgyors, 120 wattos töltéssel lehet kábelen keresztül táplálni. Már ez sem piskóta, de a Pro variáns esetében elérhető a 200 wattos töltés is, amellyel elképesztő sebességgel tölthető újra a mobil burkolata alá passzírozott 4700 mAh-s telep. Ráadásul ez az aksi a vezeték nélküli töltéssel is kompatibilis, amely akár 50 wattal is mehet.
A Pro kiadás december 21-én kezdi meg az előrendelői fázist Kínában. A legolcsóbb változat már helyi pénzből átszámítva, 689 euróért (~287 ezer Ft) birtokba vehető, ez a 8/256 GB-os konfiguráció ára. Az alapmodell mindenképpen elhagyja a kínai piacot, és globálisan is meg fog jelenni. Igazából a készülék már elérhető Indonéziában és Malajziában, Thaiföldre pedig december 15-én érkezik, ahol 820 eurónak (~342 ezer Ft) megfelelő helyi valutát kérnek majd el a telefon 16/512 GB-os a változatáért.
Forrás: GSMArena