Ulefone Armor 3 (3T) teszt – páncélozott túlélőbajnok

0

Egy nem mindennapi strapatelefon járt nálunk, az Ulefone Armor 3, ami a nevéhez hűen egy valódi páncélozott túlélőbajnok. A masszív külső ráadásul nem ment a belső rovására, ugyanis kellően erős hardvert, szép kijelzőt, gigantikus akkumulátort és rengeteg hasznos extrát kapunk.

Azt már az elején érdemes tisztázni, hogy az Ulefone Armor 3 és a 3T szinte teljesen ugyanaz a készülék, az egyetlen különbség a walkie-talkie funkció, amit csak az utóbbi kapott meg. Nálunk a normál Armor 3 járt, de ha a 3T érdekel, akkor is érdemes elolvasnod a tesztet, ezt leszámítva mindenben megegyezik a két telefon kívül és belül is. Linkek:

Csomagolás, tartozékok

Az Ulefone Armor 3 egy stílusos sárga-fekete dobozban érkezik, ami a telefonon kívül rengeteg hasznos tartozékot rejt, csak győzzük felsorolni!

A mobilhoz jár egy EU szabványos, 18W-os töltőfej, egy USB-C kábel, három darab USB-C átalakító (3.5 mm-es jack, microUSB és normál USB a fordított töltéshez), két csavarhúzó, felszerelhető extra antenna, csuklópánt, biciklis tartó, övcsat, használati útmutató és 2 kijelzővédő fólia (az egyik már gyárilag fel van téve).

Külső

Az Ulefone Armor 3 egy igazi tank, egy féltégla, ezen nincs mit szépíteni. Aki könnyű és kompakt mobilt keres, az nézzen valami más jellegű telefont, ha viszont nem zavar a robusztus kivitel, de fontos, hogy mindent túléljen a készülék, akkor tökéletes választás lehet ez a páncélozott kütyü.

A külső borítás alumínium, polikarbonát és TPU egyvelege és a gyártó remekül ötvözte a tartósságot és a prémium kialakítást. Az egész masina rettentően masszívnak érződik, és nem csak a 365 grammos tömege vagy a 18 mm-es maximális vastagsága miatt, hanem a kiváló anyaghasználat és a hibátlan összeszerelés miatt is.

Az Ulefone Armor 3 megkapta az IP68 és az IP69K minősítést is, és a gyártó szerint simán kibír 2 órát 2 méter mély vízben, ami jóval komolyabb ellenállást jelent, mint amit egy átlagos vízálló telefon tud. Emellett a MIL-STD-810G katonai szabványnak is megfelel a készülék, vagyis bírja az ütéseket, ejtéseket és mindenféle szélsőséges körülményt (hideg, meleg, stb).

Az előlap nagy részét az 5,7 colos, 18:9-es kijelző teszi ki, ami fölött a szokásos dolgokat találjuk: szelfikamera, fény- és közelségérzékelő, értesítésjelző RGB LED. Hangszóró pedig nem csak fentre, hanem alulra is került, ráadásul egy kifejezetten hangos, sztereó megoldásról van szó. A megjelenítő alatt pedig jutott hely a beszédmikrofonnak is.

A bekapcsoló gomb jobb oldalra került, és alatta találjuk az ujjlenyomat-olvasót, a hangerő vezérlői pedig jobb oldalt vannak a dedikált PTT gomb társaságában. Érdemes külön is kiemelni a gombok minőségét, nagyon el lettek találva, ugyanis a felületük recés egy kicsit, nem lötyögnek, és a nyomáspontjuk is tökéletes.

A készülék felső oldalán az IP68 felirat mellett a plusz antenna lezárt csatlakozóját találjuk, a zárósapkával védett USB-C port pedig alulra került. Ez bár mélyen fekszik, de elég nagy a kivágása, így nem kell hozzá spéci kábel, bármilyen normál Type-C kábel csatlakoztatható. A mobil házát számos csavar díszíti, és fent, illetve lent is ki van alakítva egy befűző nyílás a csuklópántnak.

A hátlap tetején találjuk a szimpla 21 MP-es kamerát, egy kifejezetten erős kéttónusú LED villanót, ami zseblámpaként is remekül használható, valamint a második mikrofon három kivágását, ami természetesen minden más nyíláshoz hasonlóan szigetelt.

A kamera alatt van egy fémlemez, amit négy kis csavar rögzít. Ezt leszerelve férhetünk hozzá a két darab nano SIM foglalathoz, valamint a különálló micro SD kártyahelyhez. A hátlap alsó részét pedig egy kevlárszerű minta díszíti, ami meglehetősen jól néz ki, és a tapintása is remek.

Összességében tehát elsőrangú a kivitel, nagyon egyben van a telefon, nem recseg-ropog még erősebb szorításra sem. Az Ulefone Armor 3 tipikusan az mobil, amit ha leejtesz, akkor valószínűleg a padló törik be.

Egyébként két színben érhető el a készülék, nálunk a visszafogottabb szürke járt, de van egy vadabb verzió is sárga berakásokkal.

Kijelző

A tesztalanyunk egy 5,7 colos, 18:9-es (vagy ha úgy tetszik 2:1-es) képarányú IPS kijelzővel bír. A színei szépek, a betekintési szögek szinte hibátlanok, a Full HD+ (2160×1080) felbontás pedig kellően éles képet eredményez, tehát összességében egy remek megjelenítőt kapunk. A maximális fényerő átlagos, de nincs vele nagy gond, ilyen téli időben kint is jól látszik, erősebb napsütésben viszont még nem volt alkalmam kipróbálni.

A karcolásoktól a legújabb Gorilla Glass 5 védi a kijelzőt, amin még van egy gyári védőfólia is, körbe pedig egy minimálisan kilóg a síkból a keret, ami egy esésnél jó eséllyel megvédi a képernyőt a betöréstől.

Hardver

Az Ulefone Armor 3-at a MediaTek népszerű középkategóriás lapkája, a Helio P23 hajtja 8 magos processzorral (4xCortex-A53@2.3GHz, 4xCortex-A53@1.65GHz) és ARM Mali-G71 MP2 grafikus chippel. Ehhez kapunk még 4 GB RAM-ot és 64 GB bővíthető tárhelyet, vagyis nem igazán lehet panaszunk.

A hardver bár nem a legerősebb, azért szégyenkeznie sem kell, hétköznapi felhasználásra tökéletesen elég. A rendszer kifejezetten pörgős, akadás vagy lassulás nem igazán tapasztalható, és a legtöbb játék is szépen elfut, bár nyilván azért nem az összes, hiszen nem egy csúcskategóriás lapkáról van szó.

Adatkapcsolati téren szinte mindent megkapunk, ami szóba jöhet, kezdve a teljes körű globális LTE támogatással mindkét SIM foglalatra vonatkozóan (természetesen a B20-as sávot is ismeri a mobil). Van továbbá kétsávos WiFi 802.11b/g/n (2.4 és 5 GHz), Bluetooth 4.0, FM rádió, GPS (+GLONASS), és még NFC is.

Telefonálás közben megfelelő a hangminőség minkét oldalon, és a hangszóró jóval hangosabb az átlagnál, szóval zajosabb helyen sem lesz gond az érthetőséggel. A multimédiás hangzásra sem lehet panaszunk, kifejezetten hangos a sztereó hangszóró, de azért csúcsminőségre senki ne számítson, egy házibuliba már érdemesebb beszerezni legalább egy középkategóriás Bluetooth hangszórót.

Szoftver

Az Ulefone Armor 3 egy szinte teljesen gyári, letisztult Android 8.1 Oreo rendszerrel érkezik. Az alap programokon kívül mindössze egy Toolbox nevű eszköztárat kapunk mindenféle hasznos dologgal, mint például a hangmérő, az iránytű, a zseblámpa, a nagyító, a szögmérő, a vízmérték vagy a nyomásmérő.

Néhány screenshot:

A rendszer teljes mértékben támogatja a magyar nyelvet, és a sebességével sincs gond. A menürendszer pörgős, viszonylag gyorsan elindulnak az alkalmazások, semmi komolyabb lassulással, megakadással nem találkoztam.

Ejtsünk még pár szót a biztonságról. Az ujjlenyomat-olvasó oldalt található, és viszonylag magasan, így a kisebb kezűeknek nem lesz kényelmes a használata, ráadásul nem is mindig sikerül vele feloldani a mobilt. Amikor működik, akkor viszonylag gyors, fél másodperc alatt azonosít, de néha megmakacsolja magát, ilyenkor a mintával kell feloldani a készüléket. Szerencsére van arcfelismerő is, ami egész jól és megbízhatóan működik, a kettőt kombinálva már nem lesz gond.

Az ujjlenyomat-olvasó egyébként támogat egy rakat plusz funkciót, lehet vele hívást fogadni, fotót készíteni, képernyőképet készíteni, Home gombként használni, és hasonlókat.

Kamera

A hátlapon egyetlen kamera van, ami 21 MP-es Sony IMX230 szenzort használ, a rekeszértéke pedig f/1.8. Az előlapra egy 8 MP-es szenzor került, de ezt szoftveresen 13 MP-re interpolálja a rendszer.

 

A kamera menüje a lehető legegyeszerűbb, csak az alap funkciókat kapjuk. Van vaku állítás, HDR, panoráma, és még néhány egyéb opció a beállítások között. A fókusz elég lomhának tűnik néha, de azért használható, a képek pedig a legtöbbször egy pillanat alatt elkészülnek.

Az alábbi tesztfotók készültek (sajnos nem sikerült szép, napos időt kifogni):

A képek át lettek méretezve, a teljes felbontású fotókat itt találod.

A fotók minősége szerintem teljesen rendben van, megfelelő a részletesség, szépek a színek és jó dinamikatartomány. A kamera mondjuk könnyen bemozdul, és ilyenkor homályos lesz a kép, de ha ügyelünk a stabil tartásra, akkor még teljes nagyításnál is szép, éles végeredményt kapunk. Ami még meglepő, hogy kevés fénynél sem vérzik el a kamera, egész szép éjszakai fotókat készíthetünk vele, ha elég stabil a kezünk.

Videókat 1080p-ben vehetünk fel, korrket kép és hangminőséggel, és a szelfikamera is egész jó, simán hozza a kategóriától elvárható szintet. Nincsenek persze olyan hangzatos extrák, mint a portré mód, de azért valljuk be, a többségnek erre nincs is szüksége, arról nem is beszélve, hogy sok esetben csak kamu szoftveres trükközést kapunk, ami semmit sem ér.

Üzemidő

A hatalmas aksival szerelt kínai telefonoknál általában az a legnagyobb kérdés, hogy tényleg tudja-e az adott telep az ígért teljesítményt. Szerencsére az Ulefone Armor 3-nál ezzel nincs gond, a 10.300 mAh-s akkumulátor nagyjából háromszor akkora, mint ami egy átlagos mobilban van, és ezt hozza is üzemidőben a készülék. Még erősebb használattal is elmegy 3-4 napot a kütyü 12 óra fölötti kijelzőidővel, gyengébb használat mellett pedig simán kibír egy hetet is, ami egészen elképesztő. Ilyen adatok mellett nem is tudtam minden részletre kiterjedően letesztelni az üzemidőt, de folyamatosan az volt az érzésem, hogy szinte lehetetlen lemeríteni a masinát. Készenléti módban szinte egyáltalán nem merül az aksi (egy éjszaka alatt 1%-ot), folyamatos böngészéssel vagy videónézéssel pedig 25-30 óra is hozható (vagy akár több is, ezt nem tudtam még kipróbálni).

A töltés USB-C porton keresztül történik, amit zárósapka véd. A készülék támogatja a MediaTek PE+ 2.0 gyorstöltési megoldását, ami 9V/2A-t (18W) jelent. Ezzel nagyjából 6 óra alatt húzható fel 0-ról 100%-ra az aksi, ami nem kevés, de heti 1-2 szer nem olyan nagy fáradtság éjszakára feltenni a töltőre a mobilt. Ami pedig kifejezetten hasznos lehet, hogy az Ulefone Armor 3 powerbankként is funkcionál, tehát tudunk vele más készülékeket tölteni a mellékelt átalakítót használva.

Összegzés, ár

Az Ulefone Armor 3 egy igazi túlélőbajnok, a munkások, túrázók és más aktív tevékenységet végzők hű társa lehet. Víz és por aligha tehet kárt benne, és az eséseket is jól bírja ésszerű keretek között. A gyártó nem spórolt a kijelzőn sem, egy korrekt IPS panelt kapunk Full HD+ felbontással, és a hardver is rendben van, hétköznapi felhasználásra tökéletesen elég a 4 GB RAM-mal társított Helio P23 lapka. A kameránál sokszor elvéreznek ezek a telefonok, de az Armor 3-mal egész jó fotókat és videókat lehet készíteni, az üzemidő pedig egész egyszerűen brutális. A további extrákat felsorolni is nehéz, de említést érdemel az NFC, a fordított töltés és a sztereó hangszóró is.

Persze meg kell említenünk néhány hátrányt is. Az ujjlenyomat-olvasó néha nem old fel, így érdemes az arcfelismerőt is beállítani vagy a szokásos minta alapú megoldást használni. Nincs jack csatlakozó, vagyis a hagyományos zenehallgatás kicsit nehézkesebb. A méret és a tömeg pedig elég emberes, de ez nem igazán róható fel a mobilnak, hiszen pont ebből adódik számos előnye.

Összességében azt kell mondanom, hogy egy remek készülék lett az Ulefone Armor 3, és az ára is kiváló. A minőségi mobilt egy halom tartozékkal 259,99 dolláros áron vágják hozzánk (persze nem szó szerint, mert abból sérülés lenne). Ha pedig a walkie-talkie funkcióval is felvértezett Armor 3T-re van szükségünk, akkor azért 309,99 dollárt kell jelenleg fizetnünk. A vámmentes Priority Line szállítás pedig mindkét esetben ingyenes. Linkek:

A végére pedig egy kis érdekesség, így gyártják a mobilt:

Hogy tetszik az Ulefone strapatelefonja?

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
8.9 Ajánlott

Ha egy nagy tudású, masszív, vízálló telefont keresel kiemelkedő üzemidővel, és nem zavar a nagy méret és tömeg, akkor remek választás lehet az Ulefone Armor 3.

  • Külső 9.2
  • Kijelző 9
  • Hardver 8
  • Szoftver 8.5
  • Kamera 8.5
  • Üzemidő 10
  • Át/érték arány 9
  • User Ratings (9 Votes) 7.4
Megosztás

About Author

A Napidroid.hu alapítója.

NapiDroid