Egy olyan okostelefon kerül most górcső alá, ami egy erőteljes, ellenálló burkolatot, valamint decens hardvert kapott, ráadásul a készülék belsejében egy igazán méretes akkumulátor található. Ugyan semmi nem indokolta, hogy az Ulefone Armor 5 szenzorszigettel ellátott kijelzővel kerüljön a boltokba, személyében mégis az első notch-os strapatelefont köszönthetjük. Lássuk, hogy mit is tud ez a nem mindennapi, de a maga módján mégis divatos okostelefon!
- Aktuális ár és rendelés ezen az oldalon.
Ez a telefon anno elsőnek az idei MWC kiállításon volt megtekinthető, aki volt olyan szerencsés ott már megcsodálhatta ezt a masszív készüléket, ami végre eljutott a kereskedelmi forgalmazáshoz. A megszokásnak engedelmeskedve ejtsünk pár szót a kijelzőről. A notch teljesen indokolatlan, van aki szereti, van aki kevésbé, mindenesetre még a fanyalgóknak is akadnak itt olyan érdekességek, amik elismerésre késztethetik őket.
A megjelenítő Gorilla Glass 4 oltalmában jeleníti meg a tartalmakat, 1500×720 pixeles felbontásban. A képátló 5.85 hüvelyk, a képarány 18:9, szóval egy abszolút modern időkhöz és trendekhez igazított panelt kapunk a telefonnal együtt.
A gyártó nem pontosítja milyen ütés és rázkódás elleni védelemmel látta el a mobil házát, viszont a belső hardvert védő akrilburkolat eléggé masszívnak látszik, és az Ulefone szerint remekül állja a karcolódást is.
Az Ulefone Armor 5 IP68 szabvány szerint áll ellen az elemeknek, ami azt jelenti, hogy másfél méter mélyen simán ellubickol egy órát. Öntött betonban pedig akár egy napig elvan. Szegény Joe De Miro ha ezt tudta volna… Emlékszel a betoncipős Joe De Miróra?
Az összes létező csatlakozó, a hangszórók, és a kamera mind vízálló lett, szóval itt nem lesz véletlenszerű beázás, ordibálás a szervizben – ugye ti nem szoktatok ilyet? – szóval egy kis úszkálás is kényelmesen belefér. Mindez nagyon szépen és jól hangzik, de ha állandóan akad és dadog a masina, akkor nem sok értelme van.
Nos, a masszív házban dolgozó MediaTek Helio P23 lapkakészlet, a 4 GB RAM, valamint a 64 GB-os belső tárhely jó kiindulási alap lehet a több, mint tisztességes mindennapi teljesítményhez. A háttértár bármikor bővíthető, egy akár 256 GB-os micro SD kártya segítségével.
Ha már ott vagyunk a mélyben és látunk pár mélységlakót, esetleg Arielt szambázni az innsmouthi halemberek társaságában, érdemes készíteni pár fotót, mert a kutya nem fog hinni nekünk. Meg a kormány úgyis eltusolja. Szerencsére félreérthetetlen bizonyítékok alkothatóak a hátlapi 13 és 5 megapixeles szenzort használó kamerakészlet segítségével, ami egyébként szoftveresen 16 megapixelre skálázza a fotók felbontását.
Az előlapi érzékelő 8 megapixeles (szoftveresen 13-ra tornázták fel), igy csinálhatunk egy minőségi közös szelfit Cthulhu-val, de csak óvatosan, nehogy felébredjen halálmély álmából. A hátlapi konstrukció bokeh effektet is tud, ami még jól jöhet.
Roppant kínos lenne, ha miközben Jason Momoa körbevezet minket Atlantiszban, hirtelen lemerül a készülékünk, de az 5000 mAh kapacitású akkumulátor az energiatakarékos lapkával együtt masszív üzemidővel kecsegtet. Ezt az egyébként elég méretes telepet viszonylag hamar újra lehet tölteni egy 5V és 2A teljesítményű töltővel, cirka 3 óra kell a teljes kapacitás eléréséhez.
Ha netán nem akarunk a vezetékkel bajlódni, akkor ott van 10W Qi vezeték nélküli töltés szabadsága. Ami igazán klassz az, hogy az USB-C port visszafelé is működik, lehet adatokat másolni OTG funkcióval, ezen felül tölthetjük mások eszközeit is, amennyiben szükséges. Egy ilyen mobillal te lehetsz a mindennapok hőse!
Csemegézzünk még az apró, de még véletlenül sem jelentéktelen extrák közül! Az Ulefone Armor 5 képes fogadni egyszerre két nanoSIM kártyát, amelyek ki tudják használni a B20 hálózatok lehetőségeit. Ez nálunk Magyarországon bizony nagyon jól jön, ha 4G LTE kapcsolatokból akarunk profitálni. A telefon ismeri az NFC-t is, így a megfelelő helyeken tudunk akár a mobillal is fizetni. A készülék szinte teljesen stock Android rendszerrel rendelkezik, bekapcsolás után 8.1 Oreo fogad minket.
Az adataink biztonságban lesznek, a készülék feloldása kétféleképpen is történhet: ujjlenyomat-olvasó található a hátlapon, 0.1 másodperc alatt teszi a dolgát, de opció lehet az arcfelismerésen alapuló beléptetés is, ami szintén nagyon profi sebességgel, 0.2 másodperc alatt azonosít. Akinek fontos a jó hangzás, örülni fog a 3.5 mm-es jack aljzatnak, valamint a minőséget javító AW8736 audio chipnek.
A mobil a Banggood áruházában most alig 55 ezer forintos áron elvihető, persze ebben még nincsenek benne az esetleges terhek. Az Ulefone Armor 5 választható kék vagy fekete színben is, és erre a linkre kattintva könnyedén megrendelhető. Ha strapabíró, modern és trendi okostelefon korrekt hardverrel a vágyad, talán ez a mobil lehet a legmegfelelőbb számodra. (Érdemes a European Direct Mail szállítási módot választani.)
Forrás: Banggood