Végre Európába is eljutottak a Black Shark aktuális csúcsmodelljei, a Black Shark 5 és az 5 Pro, amelyek közül utóbbit még a hivatalos megjelenés előtt tesztelhettük. A telefonokat mától lehet megvásárolni, nézzük, hogy mit kell tudni róluk!
Black Shark 5 és 5 Pro európai premier
A (Xiaomi) Black Shark 5 modelleket a gyártó egyik hivatalos partnere, a Goboo árusítja elsőként Európában, egy spanyol forgalmazóról van szó, amely szállít Magyarországra is. A csomagot futár hozza pár nap alatt, mindenféle extra fizetni való nélkül.
A bevezető akció június 9-től június 23. 14:00-ig tart, és ezen a linken érhető el.
A terméklapon kiírt eredeti árakra még a következő kedvezmények jönnek rá:
- Az oldalon található kupon: -30 euró
- Új felhasználók: -5 euró
- Extra kedvezmény: -3 euró a GOBOO1993 kóddal
Ezekkel együtt az alábbi végső árak jönnek ki:
- Black Shark 5 12+256 GB most 611 euró (~241.300 Ft)
- Black Shark 5 Pro 8+128 GB most 761 euró (~300.500 Ft)
- Black Shark 5 Pro 12+256 GB most 861 euró (~340.000 Ft)
Ajándék: minden rendeléshez Black Shark Lucifer T10 vezeték nélküli fülhallgatót adnak.
Tudnivalók:
- Gyors szállítás Európán belül: 3-7 nap
- 2 év hivatalos garancia (a Goboo-nál lehet érvényesíteni)
- Hivatalos Xiaomi / Black Shark támogatás
- Többféle fizetési lehetőség (a PayPal ajánlott)
Most pedig jöjjön a teszt!
Csomagolás, tartozékok
A telefon egy dizájnos, fekete dobozban érkezett, a csomagolás meglehetősen prémium, és a tartozékokra sem lehet panaszunk.
A készüléken alapból van egy gyárilag felhelyezett kijelzővédő fólia, jár hozzá egy korrekt minőségű szilikon tok, ami a mobilon is látható mintázatot viseli, kapunk továbbá egy EU szabványos, 120 W-os gyorstöltő adaptert (!), egy USB-C kábelt töltésre és adatátvitelre, egy SIM-tűt, egy Black Shark levonót (aki nem érti: matrica), valamint egy használati útmutatót.
Külső
A tesztalanyunkat kézbe véve egyből látszik, hogy nem egy átlagos mobilról van szó, a dizájn számos “gamer” elemet tartalmaz, de azért nem lett túlzottan speciális a kialakítás, így hétköznapi felhasználásra is megfelelő a Black Shark 5 Pro. A készülék 163.9 x 76.5 x 9.5 mm-es, 220 grammot nyom, elöl-hátul karcálló üveg borítja, az oldalt elvékonyodó kerete pedig természetesen fémből készült.
Az előlapot egy méretes, 6,67 colos AMOLED kijelző borítja, amiről lesz még szó, de most maradjunk a külsőségeknél. A panel lapos kialakítású, aminek sokan örülni fognak, a káva pedig egész vékony körbe, csak alul vastagszik meg egy minimálisan. A középre helyezett kameralyuk kellően apró, hamar meg lehet szokni, fölötte pedig van egy alig látható beszédhangszóró a kijelző fölött.
Bal oldalt csak a hangerő gombokat és egy mikrofonnyílást találunk, a bekapcsoló gomb pedig a jobb oldalra került, ami egyben ujjlenyomat-olvasó is. Ez tökéletesen teszi a dolgát, viszont eléggé fent van, kicsit nehéz elérni.
Van itt továbbá két ravaszgomb, amik alapesetben belesimulnak a keretbe, és tartozik hozzájuk két recés felületű csúszka, amiket elhúzva mágnesesen előpattannak az extra gombok. A mechanizmus nagyon jól ki lett találva, a csúszkák és a gombok is nagyon szépen, finoman működnek.
A felső keretre került a sztereó hangszóró pár egyik fele, illetve egy második mikrofon, alul pedig a másik hangszórót, egy USB-C portot, egy harmadik mikrofont, valamint a duál SIM-tálcát találjuk. Memóriakártyás bővítési lehetőség sajnos nincs.
A hátlap matt felületű, így nem gyűjti túlzottan az ujjlenyomatokat, és nem is csúszik, a két oldala pedig egész jól le van kerekítve, így jobban kézbe illik a telefon, és vékonyabbnak is tűnik.
A kamerarendszer kilóg a házból, ezt már megszokhattuk, és mivel oldalt van, így billeg a telefon az asztalra helyezve, ez is elég gyakori a mai telefonoknál. A három kamerán kívül van még itt egy dupla LED villanó, egy negyedik mikrofon (!), valamint jobb oldalt találunk egy érdekes alakú színes RGB világítást, ami több funkciót is betölt.
Kijelző
A 6,67 colos lapos kijelző egy Samsung által gyártott E4 AMOLED panelt használ, ami képes a 10 bites színmegjelenítésre (1 milliárd szín!), a DCI-P3 színskála lefedettsége 100%-os, támogatja a HDR10+-t, a maximális fényerő pedig akár az 1300 nitet is elérheti.
A felbontás Full HD+ (2400×1080 képpont), a képfrissítés pedig a 144 Hz-et is elérheti, de alapesetben adaptív módon működik, vagyis az éppen megjelenített tartalomhoz igazodik az érték. Az érintésérzékelés akár 720 Hz-ig is felmehet, ami leginkább a játékoknál jöhet jól, illetve támogatott a DC dimming fényerőszabályozás, ami a villódzást csökkenti, és ezzel kíméli a szemet. Az automata fényerőt egy dupla fényérzékelő szenzor segíti, és 16000 fényerőszint áll rendelkezésre, így mindig folyamatos lesz az átállás.
Nem mellesleg egy nyomásérzékeny kijelzőről van szó, ami 7 különböző nyomásszintet tud megkülönböztetni. A Magic Press névre hallgató funkcióval beállíthatunk extra vezérlési módokat a rendszerben, illetve játék közben is különböző műveleteket társíthatunk a kijelző megnyomásához.
A Black Shark 5 Pro tehát abszolút egy csúcsmodellhez méltó kijelzőt kapott, ami gyönyörű színeket produkál, rettentően folyamatos képet biztosít, és a fényereje is bőségesen elegendő akár a nyári napsütésben is.
Hardver
A Black Shark 5 Pro egy igazi gamer csúcsmobil, és ennek megfelelően a Snapdragon 8 Gen 1 dolgozik benne, ami három klaszteres, 1+3+4-es CPU felépítést alkalmaz. A fő mag Cortex-X2 architektúrára épül, és akár 3,0GHz-en is képes pörögni. Ehhez jön három darab Cortex-A710 egység, amik szintén elég erősek, illetve van négy energiatakarékos Cortex-A510-es mag. A grafikai számításokat az új Adreno 730 GPU végzi, a gyártástechnológia pedig 4 nm-es, ami a jelenleg elérhető legfejlettebb.
A memória 8 vagy 12 GB-os lehet kiszereléstől függően, és természetesen a leggyorsabb, 6400 Mbps-os LPDDR5-ös egységeket kapjuk, a 128 vagy 256 GB-os belső tárhely pedig UFS 3.1-es technológiára épül, ami szintén rettentően gyors. A memóriakártyás bővítési lehetőség viszont sajnos kimaradt.
A hardver brutál erős, így a hátköznapi feladatok meg sem kottyannak neki, a rendszer villámgyorsan működik, nincsenek akadások, és az appok is egy pillanat alatt elindulnak. A játékokkal is simán megbirkózik a telefon, minden általunk próbált cím szépen futott.
A Xiaomi mobilja hétköznapi használat esetén nem melegszik, de ha kihasználjuk a Snapdragon 8 Gen 1 extra teljesítményét, akkor azért már számolni kell a hőtermeléssel. Itt jó szolgálatot tesz a telefonba épített hűtőrendszer, ami az “Anti-gravity Dual VC Liquid Cooling” fantázianévre hallgat. A lényege annyi, hogy van két hatalmas méretű gőzkamra az alaplap két oldalán, összesen 5320 mm2 felülettel, amit grafitlapkákkal kombináltak, és úgy helyezték el az egészet, hogy minden olyan rész tökéletesen le legyen fedve, ahol hő keletkezhet. Ez remekül teszi a dolgát egy bizonyos szintig, de azért mégiscsak egy passzív hűtésről van szó, és a Snapdragon 8 Gen 1 nem a leghűvösebb lapka, így nem meglepő, hogy komolyabb igénybevétel esetén azért jelentősen fel tud melegedni a mobil. Ilyet leginkább a durvább tesztprogramok futtatásakor, illetve huzamosabb játék során tapasztalhatunk.
A tesztprogramok is igazolják, hogy nem egy szokványos telefonról van szó, az AnTuTu toplistáját például egy ideje már a Black Shark 5 Pro vezeti. A készülék simán hozza az 1 millió pont fölötti szintet, de más tesztekben is elég durva eredményeket produkál.
A throttlinggal számolni kell, vagyis huzamosabb terhelés esetén visszavesz a telefon a teljesítményből, hogy elkerülje a túlmelegedést, de a Snapdragon 8 Gen 1 szerencsére még visszafogva is kellően erős.
A Wild Life stress tesztben a teljesítmény a 20. futtatásra 78,5%-ra csökkent, a telefon pedig 58 ℃-ig melegedett, kézbe véve érezhetően forró volt, de ez egy elég hosszú és megterhelő teszt. A Geekbench vagy az AnTuTu alatt nem volt zavaró a melegedés. Elérhető egyébként a telefonhoz egy spéci aktív hűtő, amit a hátlapra lehet felhelyezni, és játék közben hűvösen tartja a mobilt, de ezt külön kell beszerezni.
Ejtsünk pár szót az adatkapcsolatról, ezen a téren sem igazán lehet panaszunk, adott például a teljes körű 4G és 5G támogatás, ami mindkét SIM foglalatra vonatkozik, és természetesen a B20-as LTE sávot is ismeri a mobil. Nem maradt ki a legújabb Wi-Fi 6+, a Bluetooth 5.2 (LDAC, LHDC, aptX HD, stb.), valamint a teljes navigációs rendszer (GPS, A-GPS, GLONASS, BDS, Galileo). Az infraportról sajnos le kell mondani, az NFC viszont rendelkezésre áll, így természetesen mobilfizetésre is használható mobil.
Hívás közben a hangminőség mindkét félnél kiváló, és a sztereó hangrendszer is remekül szól. Ami viszont a leginkább kiemelkedő, az a hangrögzítés, a négy mikrofon segítségével szépen ki tudja szűrni a Black Shark 5 Pro a külső zajokat, és van egy úgynevezett Audio Zoom funkció is, amivel videózás közben egy adott pontra zoomolva az onnan jövő hangot felerősíti a készülék. Jack csatlakozó viszont nincs, így be kell érni az USB-C-s hangkimenettel vagy a vezeték nélküli megoldásokkal.
Amit még érdemes megemlíteni, hogy a Black Shark 5 Pro vezeti jelenleg a DxOMark toplistáját a hangminőség tekintetében az okostelefonok között, mind a lejátszásra, mind a felvételre kiemelkedően magas pontszámot kapott a mobil.
Végül ejtsünk szót az ujjlenyomat-olvasóról is: a szenzor a bekapcsoló gombban található, és 100%-os találati aránnyal működött a teszt során, villámgyorsan felold a telefon, amint hozzáérünk az érzékelőhöz. Sokkal megbízhatóbban működik, mint a kijelzőbe épített megoldások, viszont a gomb elég magasan van, így általában fogást kell váltani, ha el akarjuk érni.
Szoftver
A Black Shark 5 Pro egy Android 12-re épülő úgynevezett JOY UI 13 felülettel érkezik, de ettől nem kell megijedni, tulajdonképpen egy MIUI 13-ról van szó minimális módosításokkal. Lecserélték az ikonokat, alapértelmezetten be van kapcsolva az App Drawer, a gesztusvezérlés pedig kikapcsolva, így a szokásos vezérlőgombok jelennek meg alul. Ezek persze csak beállítási kérdések, ugyanúgy bekapcsolható a gesztusvezérlés, és van egy Téma alkalmazás, amivel egy pillanat alatt teljesen más kinézetet lehet kiválasztani.
Amit már az elején tisztázni kell, hogy a telefon hivatalos EU-s verzió, ennek megfelelően van benne magyar menü, és a Google szolgáltatásai is gyárilag telepítve vannak, és gond nélkül működnek. A nyelvhez még annyit meg kell említeni, hogy bizonyos extra gamer funkciók esetében kimaradt a fordítás, ezek angolul jelennek meg, de a menü és a beállítások kb. 98-99%-a magyar. A rendszer egyébként jól optimalizált, villámgyorsan működik, nincsenek kisebb akadások sem.
A szoftveres extrákról rengeteget lehetne írni, mindent megkapunk, ami a MIUI 13-ban is elérhető, ezeket nem fogjuk sorra venni, de azért néhányat érdemes kiemelni a teljesség igénye nélkül. Van többek között sötét mód, a már említett gesztusvezérlés, lebegő ablakok, osztott képernyős mód, második asztal, illetve Always On kijelző is, ami folyamatosan mutatja az időt és a dátumot, ha úgy állítjuk be (alapesetben bizonyos idő után kikapcsol).
Gamer extrák
A Black Shark 5 Pro jelenleg a Xiaomi legfejlettebb gamer telefonja, és az egész márka a játékosokat célozza, így nem meglepő, hogy rengeteg ezzel kapcsolatos extra funkcióval és képességgel érkezik. A komoly hűtésrendszer, a 144 Hz-es nyomásérzékeny kijelző és a 720 Hz-es érintésérzékelés csak a kezdet, vannak még bőven érdekességek.
A készülék jobb oldalán (vagy fektetett módban fent) van két ravaszgomb, ezekről már ejtettünk szót. Egy-egy retesszel lehet előhozni őket, és minden egyes játéknál be tudjuk állítani, hogy a képernyő mely részének az érintését helyettesítsék. Sokkal egyszerűbbé teszik az irányítást, bizonyos gyakran használt funkciókat remekül ki tudnak váltani (pl. lövés, ütés, ugrás, nitró, driftelés, stb.). A ravaszgombok normál gyorsgombként is működhetnek, társíthatunk funkciókat (képernyőkép, zseblámpa, stb.) vagy appokat hozzájuk, de leginkább azért játék közben hasznosak.
A játék közbeni összes beállítást a Game Studio felületen érhetjük el, ez a jobb vagy a bal felső sarokból történő ujjhúzással hozható elő. Itt el lehet némítani például az értesítéseket vagy a hívásokat játék közben, be lehet állítani makrókat, de a legfontosabb rész a Master Control. Itt lehet testreszabni a ravaszgombokat (Master Trigger), a nyomásérzékeny kijelzőt (Magic Press), illetve a mozgásérzékelést (Motion Sensing). Utóbbival különböző funkciókat rendelhetünk különféle mozdulatokhoz (pl. ugrás a telefon előre billentésére és hasonlók).
Van egy Shark Space nevű app is, ez gyakorlatilag egy játékközpont funkciót lát el, innen is el lehet érni az összes telepített játékot és mindenféle extra beállításokat.
Van egy úgynevezett Ludicrous mód, amivel ki tudjuk csavarni a hardverből a maximális teljesítményt, de ezt nem feltétlenül érdemes használni, hiszen enélkül is minden szépen fut, és az a néhány extra fps nem biztos, hogy megéri a nagyobb melegedést és fogyasztást. A funkciónak van egy ellentétje is, a Balance mód, ami visszább veszi a teljesítményt a kisebb hőtermelés és fogyasztás érdekében, ez kifejezetten hasznos lehet. Mindkét beállítást játékonként lehet ki- és bekapcsolni (Game Studio felület -> Game Config -> Performance).
A Beállítások között a Speciális funkciók részen van egy úgynevezett “Light Effect” menüpont, itt lehet testreszabni a hátlapi RGB LED-et. Mindenféle világítási effektet és színeket tudunk beállítani a bejövő hívásokhoz, a nem fogadott hívás jelzésére, az értesítésekhez, a töltéshez vagy a zenelejátszáshoz, illetve alapértelmezetten akkor is világít, ha fel van oldva a kijelző, de ezt is lehet módosítani.
Online játéknál nagyon fontos a stabil kapcsolat, ezért a Black Shark 5 Pro olyan X-alakú antennalerendezést kapott, ami folyamatosan jó vételt biztosít, akárhogy is tartjuk vagy fogjuk a mobilt. Ez igaz a WiFi-re és a 4G/5G kapcsolatokra is.
Végül mindenképpen ki kell emelni a kiváló rezgőmotort, óriási a különbség egy átlagos mobilhoz képest, nagyon jók a rezgő visszajelzések, legyen szó akár játékról, akár normál hétköznapi használatról.
Kamera
A hátlapra tripla kamerarendszer került, amelynek a fő szenzora egy 108 MP-es, 1/1,52 colos Samsung ISOCELL HM2. A fizikai pixelméret 0,7 µm, de az érzékelő alapesetben 9-esével összevonja a képpontokat, így 12 MP-es fotók készülnek 2,1 µm-es effektív pixelméret mellett. A rekeszérték f/1,8, OIS sajnos nincs, de fázisdetekciós autofókusz (PDAF) igen. Ehhez jön egy 13 MP-es ultraszéles látószögű (120 fokos) egység, illetve egy 5 MP-es makrókamera, amivel 3-7 cm távolságból fotózhatunk. Videókat akár 4K felbontásban is rögzíthetünk 60 fps-sel, illetve 1080p felbontás mellett elérhető akár a 960 fps-es lassítás is. Szelfizni a 16 MP-es előlapi kamerával lehet, ami széles látószöggel, 1 µm-es pixelmérettel és Full HD (30 fps) videórögzítési képességgel bír.
A kamera menüje ugyanaz, mint a többi Xiaomi telefonon, egy jól átlátható, egyszerű felületet kapunk sok extra beállítással és lehetőséggel. Ezeket most nem vesszük sorra, de mindenképp meg kell említeni a Pro módot, amellyel manuálisan állítható a fókusz, a záridő, az ISO érték és hasonlók.
Az alábbi tesztfotók készültek:
A fotókat teljes méretben itt tudod megnézni.
A 108 MP-es fő kamera a nagy felbontás ellenére nem egy csúcskategóriás megoldás, de azért egész korrektül helytáll a legtöbb esetben. Jó a dinamikatartomány, megfelelő a részletesség, a zajosodás pedig nem jellemző. Az autofókusz is jól és gyorsan működik a legtöbb esetben, de makró képeknél előfordul néha, hogy nem találja a fókuszt és ugrál. Gyengébb fényviszonyoknál sem mond csődöt a kamera, még sötétben is tud értékelhető képeket lőni komolyabb zajosodás nélkül.
A ultraszéles látószögű fotók esetében a széleken sokat romlik a minőség, de összességében azért elfogadható a végeredmény, a 2x zoom pedig csak digitális. Az 5 MP-es makró kamera használható, kiemelkedő minőséget nem érdemes várni tőle, de azért jóval több értelme van, mint a szokásos 2 MP-es alibi szenzoroknak. Szükség esetén igen jól tud jönni, amikor valami közeli dolgot kell fotózni.
A videók minősége átlagos, az optikai képstabilizátor jól jött volna, de az elektronikus stabilizátor (EIS) azért teszi a dolgát. 8K videófelvételre nincs lehetőség, annak ellenére, hogy a chipset támogatná, mondjuk egy gamer telefonnál ez nem is annyira fontos. A 4K@60fps-es felvételek működnek, és a 960 fps-es lassítás is megfelel annak, ami a kategóriában elvárható.
A 16 MP-es előlapi kamera teljesen korrekt, részletes képeket lő, és a dinamikatartománya is rendben van. A portéképek is szépek, jól elkülöníti a szoftver a hátteret, amit elhomályosít, a fotózott személy pedig éles marad.
Üzemidő, töltés
A Black Shark 5 Pro hátlapja alatt egy két telepből álló, összesen 4650 mAh kapacitású akkumulátort találunk. Az üzemidő nálam normál használattal általában másfél nap körül alakult, ebben volt videózás, böngészés, fotózás és egy kis játék is, összesen 5-6 óra körüli kijelzőidővel. Ha nem nyomkodjuk sokat, akkor 2-2,5 nap is kihozható a telefonból, ha viszont sokat játszik valaki, akkor néhány óra alatt is le lehet meríteni. A YouTube videónézős teszten 1 óra alatt 7%-ot merült a mobil közepes fényerő mellett. Összességében átlagosnak mondható az üzemidő, nem rossz, de nem is kiemelkedően jó.
A mobil egyik előnye az extrém gyors, 120 W-os töltés, amit a dupla kialakítású akkumulátor tesz lehetővé, így teljesen biztonságosan működik a technológia, és attól sem kell tartani, hogy hamar tönkremenne az aksi.
A gyártói adatok szerint akár 15 perc alatt 0-ról 100%-ra tölthető a telefon, ami egészen elképesztő. A tesztünk során egy minimálisan több időt vett igénybe a folyamat, de így sem lehet okunk a panaszra. Íme a saját eredmények teljesen lemerült állapotból (a töltés közben nem volt túlzott melegedés):
- 3 perc: 25%
- 5 perc: 38%
- 10 perc: 72%
- 15 perc: 93%
- 17,5 perc: 100%
A beállításoknál van egy Performance Manager menüpont, azon belül pedig egy Battery Assistant lehetőség. Itt lehet kiválasztani, hogy extra gyors töltést szeretnénk (Hyper Charge), vagy inkább egy kicsit lassabbat (Constant Temperature Charging). A fenti eredmények a gyorsabb beállítás esetén jöttek ki, de ha van 20-25 percünk a töltésre, akkor nyugodtan választhatjuk a lassabb opciót is.
Szintén hasznos extra, hogy ha töltés közben játszunk, akkor közvetlenül az adapterről érkező energiát használja a telefon, kikerülve az akkumulátort, ezzel a módszerrel kímélni lehet a telepet, és a hőtermelés is csökken.
Összegzés, árak
A Black Shark 5 Pro egy valódi gamer csúcsmobil, és egyértelműen az egyik legerősebb Android rendszerű telefon jelenleg. Rengeteg játékokkal kapcsolatos extrát tartalmaz, amelyek valóban hasznosak lehetnek, de azért nem feltétlenül csak gamerek választhatják.
Kapunk egy gyönyörű, lapos, 144 Hz-es AMOLED kijelzőt, prémium anyaghasználatot, egy egyedi elemekkel tarkított, nem teljesen szokványos dizájnt, egy korrekt 108 MP-es kamerát, átlagos de elfogadható üzemidőt és szinte hihetetlenül gyors töltést. A rendszer rettentően pörgős, megkapjuk a legfrissebb vezeték nélküli kapcsolati lehetőségeket, és mindenképpen említést érdemel a kiváló rezgőmotor, a remek hangzás, valamint a 4 mikrofonból álló rendszer, ami telefonáláskor és hangrögzítéskor is kiemelkedő minőséget produkál.
Persze van néhány hiányosság is, nincs például jack csatlakozó, infraport és memóriakártyás bővítési lehetőség, illetve a vezeték nélküli töltés is kimaradt a repertoárból. A kamerarendszer tudása elmarad a top csúcsmobilokétól, az extra erős hardver és a nagy teljesítmény pedig jelentős melegedéssel járhat komolyabb igénybevétel esetén, de hétköznapi használat során ettől nem kell tartanuk.
A Black Shark 5 Pro egyik legnagyobb vetélytársa a házon belüli POCO F4 GT, ami kísértetiesen sok mindenben hasonlít, de azért van némi különbség. A magasabb árért cserébe a Black Shark mobilja kicsit jobb kijelzőt, komolyabb főkamerát, jobb ultraszéles és makrókamerát, valamint eggyel több mikrofont kínál. Ár/érték arányban mindkettő jónak mondható, azt kell eldönteni, hogy kellenek-e ezek a fejlesztések.
Egy másik alternatíva a normál Black Shark 5, ez szinte mindent tud, amit a Pro változat, de 64 MP-es a kamerája, és a Snapdragon 870 dolgozik benne, ami egy kicsit régebbi hardver, de azért van benne bőven erő, és kevésbé melegszik, mint a Snapdragon 8 Gen 1.
Black Shark 5 és 5 Pro európai premier
A Black Shark 5 modelleket a Xiaomi egyik hivatalos partnere, a Goboo árusítja elsőként Európában, egy spanyol forgalmazóról van szó, amely szállít Magyarországra is. A csomagot futár hozza pár nap alatt, mindenféle extra fizetni való nélkül.
A bevezető akció június 9-től június 23. 14:00-ig tart, és ezen a linken érhető el.
A terméklapon kiírt eredeti árakra még a következő kedvezmények jönnek rá:
- Az oldalon található kupon: -30 euró
- Új felhasználók: -5 euró
- Extra kedvezmény: -3 euró a GOBOO1993 kóddal
Ezekkel együtt az alábbi végső árak jönnek ki:
- Black Shark 5 12+256 GB most 611 euró (~241.300 Ft)
- Black Shark 5 Pro 8+128 GB most 761 euró (~300.500 Ft)
- Black Shark 5 Pro 12+256 GB most 861 euró (~340.000 Ft)
Ajándék: minden rendeléshez Black Shark Lucifer T10 vezeték nélküli fülhallgatót adnak.
Tudnivalók:
- Gyors szállítás Európán belül: 3-7 nap
- 2 év hivatalos garancia (a Goboo-nál lehet érvényesíteni)
- Hivatalos Xiaomi / Black Shark támogatás
- Többféle fizetési lehetőség (a PayPal ajánlott)
NapiDroid.hu