Xiaomi Mi MIX 2s teszt – Az utolsó mohikán?

0

Megérkezett hozzánk a kínai vállalat friss csúcsmodellje, a Xiaomi Mi MIX 2s, ami már bivalyerős, 2018-as hardverrel, és szinte az egész előlapot beborító kijelzővel büszkélkedhet, de még mentes mindenféle benyúló szenzorszigettől.

Doboz, tartozékok

A középkategóriás Redmi telefonok narancssárga dobozától eltérően a Xiaomi Mi MIX 2s egy csúcsmodellhez méltó, elegáns fekete csomagolásban érkezik. A lapos doboz tetején csak egy arany Mi logó díszeleg, az oldalai pedig teljesen üresek. A fedelet leemelve egy plusz karton fogad minket, amin egy idézet olvasható a vállalat alapítójától, Lei Juntól, alatta pedig felbukkan a gyönyörű mobil és a tartozékok.

A készülékhez jár egy EU szabványos QC 3.0-s gyorstöltő fej, egy USB-C töltő- és adatkábel, egy 3.5 mm-es jack átalakító, egy SIM-tű, egy minőségi fehér műanyag tok, illetve némi papír. Fülhallgatót sajnos nem adnak a telefonhoz, de ha egy másik csúcsmobil helyett választjuk a Mi MIX 2s-t, akkor még bőven marad pénzünk egy komolyabb darabra. És ami még egy kis negatívum, hogy a gyári fólia tele van írással, így ez nem maradhat rajta, érdemes időben berendelni egy védőüveget.

Külső

Ugyebár alapvetően a Mi MIX 2s az elődje, vagyis a Mi MIX 2 dizájnját kapja, de ez valójában csak az előlapra igaz, hátul számos változás történt. Maga a mobil szerintem elképesztően jól néz ki, én fehér színben vettem meg, és egyáltalán nem bántam meg.

Az előlap a Xiaomi által indított “MIX” formát követi, vagyis fent és két oldalt minimális a keret, egyedül alul van számottevő káva, de itt sem túlzottan vastag. Persze lehet itt jönni olyanokkal, hogy azért nem teljesen kávamentes a mobil, meg hogy a gyári képek csalnak egy kicsit, de ez szerintem semmit nem von le az értékéből. A lényeg, hogy a hatalmas kijelzőt sikerült egy viszonylag kompakt, egy kézzel is jól kezelhető házba bezsúfolni. Egész pontosan egyébként 150.9 x 74.9 x 8.1 mm-es dimenziókat és 191 grammos tömeget kapunk.

Nem mellesleg ez az egyik utolsó olyan csúcsmobil, amin még nincs szenzorsziget, lassan az összes gyártó beáll a sorba, a Xiaomi is, hiszen a Mi 7/Mi 8 már “notch”-os kijelzővel jön.

Fent elfért egy normál beszédhangszóró, ami hatalmas pozitívum, hiszen így nem kell kompromisszumot kötnünk a hangminőség terén, lent pedig középen van egy apró fehér értesítési LED, egy fényérzékelő szenzor, valamint a sarokban a szelfikamera. Utóbbit úgy lehet jól használni, ha fejjel lefelé fordítjuk a mobilt. A közelségérzékelő egy ultraszónikus megoldás, a kijelző mögött kapott helyet, és remekül működik.

A Xiaomi Mi MIX 2s-t fémkeret veszi körbe, mint szinte minden mobilt lassan, de azért ezek között hatalmas különbségek vannak. A Xiaomi telefonja egy igen masszív, 7000-es szériájú alumínum vázat kapott, hasonlóan például a Galaxy S9-hez (az S8 kerete “gyengébb” például).

Jobb oldalt találjuk a bekapcsoló és a hangerő gombokat, ezek is kiemelkedő minőségűek, nincs semmi lötyögés, nagyon kellemes benyomni őket. Bal oldalt van a SIM tálca, ami két nano SIM-et fogad.

A felső oldalon mindössze egy mikrofont találunk az antennacsíkokon kívül, alul pedig szépen, egy vonalban (!) helyezkedik el a másik mikrofon, az USB-C port, valamint a hangszóró. 3.5 mm-es jack nincs, de ez nem meglepő, hiszen már az elődben sem volt.

A hátlap anyaga most már minden változatnál kerámia, ami egyre divatosabb manapság, viszont még nem túl gyakori. Előnye és hátránya is van az üveghez képest, de ebbe most nem mennék részletesen bele. A lényeg, hogy megkarcolni szinte lehetetlen, mert baromi kemény . Törni viszont törik ez is, szóval nem ajánlatos tok nélkül leejteni.

Az előddel ellentétben itt már duál kamerát kapunk, ami a sarokba került, és kicsit kiáll a hátlapból (tokban szerencsére már nem), középen pedig elfért még az ujjlenyomat-olvasó is.

Összességében egy hibátlanul összerakott, maximálisan prémium, igen masszív készülékről van szó, amit nagyon jó kézbe venni. Az elülső üvegborítás és a hátsó kerámia is lekerekített a széleken, és szépen felveszik a keret vonalát, tehát nem vág sehol, kényelmes a fogása. A hosszított kivitel miatt pedig könnyebb is átérni.

Kijelző

A Xiaomi Mi MIX 2s-ben egy 5.99 colos, 18:9-es IPS kijelzőt találunk. A felbontás Full HD+, vagyis 2160×1080 képpont, ami 403 ppi képpontsűrűséget eredményez.

A minőségre nem lehet panaszunk, a színek szépek, a betekintési szögek tökéletesek, egyedül a maximális fényerő nem túl izmos. Persze látszik napsütésben is a mobil, de azért a csúcskategóriában vannak már nagyobb fényerőre képes kijelzők is. A minimális szint viszont kellően sötét, tehát este sem zavaró a használata, ráadásul a kékfény szűrőt is be tudjuk kapcsolni. További jó hír, hogy automata mód is van a fényerőnél.

Az előlapot egyébként 2.5D-s Gorilla Glass 4 borítja, ami hatékonyan ellenáll a karcoknak, persze azért így sem árt gondoskodni a plusz védelemről.

Hardver

Hardveres téren szinte mindent belepakoltak a Xiaomi MI MIX 2s-be, amit csak lehetett, egy valódi 2018-as csúcsmodellről van szó. A készüléket a 10 nm-es Snapdrago 845 chipset hajtja 8 darab Kryo 385 processzormaggal és Adreno 630 GPU-val. Ehhez jön még 6 GB RAM és 64 vagy 128 GB-os szupergyors UFS 2.1-es belső tárhely (nem bővíthető). Illetve létezik egy exkluzívabb 8+256 GB-os modell is.

A teljesítményről nem is érdemes sokat beszélni, hiszen ennél izmosabb hardver nincs most androidos vonalon. A Xiaomi Mi MIX 2s-t nem fogja megakasztani jóformán semmi, simán megbirkózik a legszebb grafikájú játékokkal is, és maga a rendszer is iszonyatosan gyors, még minimális lagokat sem tapasztaltam. Érezhető a különbség még a tavalyi csúcsmodellekhez képest is.

Adatkapcsolati téren is elláttak minket minden földi jóval, van többek között Bluetooth 5.0, NFC, kétcsatornás Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, nemzetközi LTE támogatás 43 sávval (a B20 is benne van természetesen), és a különböző helymeghatározási rendszerek sem maradtak ki (GPS, A-GPS, GLONASS, BDS). A GPS egyébként rendben működik, gyorsan megtalálja a jelet.

Telefonálás közben rendben van a hangminőség, nem tapasztaltam semmilyen gondot, mindkét oldalon tisztán lehet érteni a másik felet (az egyik ismerősöm meg is jegyezte, hogy milyen tiszta a hang, biztosan telefont cseréltem). Multimédiánál sztereó hangzást kapunk, ami nagy pozitívum (lehetne), és nem is szól annyira rosszul, de egyáltalán nem kiemelkedő, inkább csak átlagos. Fülhallgatóval viszont gyönyörűen szól a mobil, de a hagyományos füleseket csak átalakítóval tudjuk csatlakoztatni, amit egyébként mellékelnek a mobilhoz.

Nem esett még szó az ujjlenyomat-olvasóról, ami pont kényelmes helyen van a hátlapon, és nagyon gyorsan és pontosan működik. Abban a pillanatban felold a telefon, ahogy réhelyezzük az ujjunkat.

Szoftver

A Xiaomi Mi MIX 2s a (jelenleg) legfrissebb, MIUI 9.5-ös szoftverrel érkezik, ami Android 8.0-ra épül. Egy Global, vagyis nemzetközi rendszerről van szó, teljes magyar nyelvvel, és folyamatosan jönnek a telefonra a frissítések.

A felület a szokásos, egy nagyon szép, letisztult dizájnt kapunk. A MIUI sajátosságaiba most nem mennék bele, hiszen nagyjából ugyanazt kapjuk az összes Xiaomi telefonon, egy jól használható, kézreálló rendszerről van szó rengeteg hasznos extra funkcióval. És mint ahogy már említettem is, a működése rettentően gyors, semmilyen megakadást nem tapasztalni.

Néhány képernyőmentés:

Ami mindenképpen említést érdemel, az az új gesztusvezérlés. Ez alapértelmezetten ki van kapcsolva, így a szokásos 3 androidos vezérlőgomb jelenik meg alul, de a Xiaomi bevezetett egy alternatív megoldást is, ami meglepően jól sikerült.

Ha bekapcsolod ezt az opciót, akkor az alap androidos gombok eltűnnek alulról. Ha lentről felhúzod az ujjad, akkor visszalép a kezdőképernyőre, ha pedig ugyenezen mozdulat végén megállítod kicsit az ujjad, akkor az alkalmazásváltó jön elő. Visszalépni az appoknál pedig úgy lehet, hogy valamelyik oldalról középre húzod az ujjad. Ez így elsőre lehet hogy nem teljesen világos, de a rendszer egy pillanat alatt megtanít a használatára, és nagyon jól működik a mindennapokban.

Ahogy már említettem, rengeteg további extra funkció van, mint az osztott képernyős mód, az egykezes mód, a különféle energiatakarékossági opciók, az alkalmazásklónozás, hozhatunk létre második asztalt, stb.

Kamera

A legnagyobb előrelépés a hardver mellett kamera terén történt. A Mi MIX 2s már duál hátlapi egységet kapott, amit összességében 97 pontra értékelt az erre szakosodott DxOMark csapata (csak fotózásra pedig 101 pontot kapott). Van már néhány csúcsmobil ennél több ponttal, de így is ott van az élvonalban a készülék ez alapján.

A főkamera egy 12 MP-es Sony IMX 363 szenzort tartalmaz f/1.8-as rekeszértékkel, 1.4 µm-es pixelekkel, 4 tengelyű optikai képstabilizátorral és Dual Pixel autofókusszal. Ehhez jön egy második 12 MP-es telefotó kamera, amivel 2x-es optikai zoomra képes a telefon. A hátlapi kameránál érdekes újítás a hardveresen támogatott “multi-frame” zajcsökkentés, amivel több képet kombinál össze a rendszer a lehető legjobb végeredmény érdekében. A szelfikamera maradt 5 MP-es, és f/2.0 a rekeszértéke.

A kamera menüje nagyrészt a szokásos, és egy csúcsmobilhoz méltó módon rengeteg kameramódunk és beállítási lehetőségunk van. Kapunk teljes manuális módot, portrémódot, AI (mesterséges intelligencia) módot, panorámát és még egy rakat extra fícsört.

Az autofókusz nagyon gyors és pontos, a fotók pedig egy szempillantás alatt elkészülnek, ahogy megérintjük az exponáló gombot. Most pedig nézzük a minőséget!

A következő tesztfotók készültek:

A képek át lettek méretezve, a teljes felbontású fotókat itt találod.

Azt már az elején le kell szögezni, hogy a Mi MIX 2s-nek nagyon jó kamerája van. Nappal gyönyörű képeket készít, a dinamikatartomány elképesztő, a színek néha már túl élénkek is, és igazából semmi komoly hiba nincs. Éjszaka, illetve beltérben sincs gond, itt is egész jó képeket lő a telefon viszonylag kevés képzajjal. Nem ez a legjobb kamerás mobil, de bőven hozza azt a minőséget, amit ilyen áron elvárhatunk, úgyhogy le a kalappal a Xiaomi előtt.

A 2x-es optikai zoom remekül működik, sokkal több értelme van szerintem egy telefotó kamerának, mint mondjuk egy másodlagos monokróm szenzornak, tehát ezért mindenképpen jár egy hatalmas piros pont a Xiaominak. A beharangozott AI kamera viszont inkább csak parasztvakítás. Ez ugyebár arról szól, hogy felismeri a mesterséges intelligencia, hogy épp mit fotózunk, és ennek megfelelően finomhangolja a képet, de túl sok haszna ennek nem igazán van a hétköznapokban véleményem szerint, a legtöbb esetben csak élénkíti a színeket szoftver. Működni egyébként működik a funkció, a legtöbbször szépen felismeri, ha például ételt, vagy egy virágot fotózok.

Videót akár 4K felbontásban is rögzít a készülék 30 fps-sel, viszont az optikai képstabilizátor legfeljebb Full HD felbontásig használható jelenleg. Egyébként a minőség korrekt, és a hang is megfelelő. Lassítás is van, 1080p-ben vagy 720p-ben tudunk felvenni 240 fps-sel, ami ugyan elmarad néhány csúcsmobiltól, de már ez is igen látványos slow-mo videókat eredményez.

Összességében meg voltam elégedve a Mi MIX 2s hátlapi kamerájával, és bár nyilván vannak nála jobbak, de így is megállja a helyét a csúcskategóriában.

A szelfikamera viszont nem lett annyira ütős. Azt, hogy alul van, még meg lehet szokni, de a minősége nem igazán üti meg a csúcskategóriás szintet. Az 5 megapixel manapság elég kevés. Persze egyáltalán nem azt mondom, hogy használhatatlan szelfizésre a Mi MIX 2s, jó fénynél szép képeket készít, de vannak már ennél komolyabb megoldások is. Szelfire példát itt találsz.

Üzemidő

A Xiaomi Mi MIX 2s kerámia hátlapja alatt egy 3400 mAh kapacitású akkumulátor található meg, ami a korszerű hardverrel párosítva egy egész korrekt, 1.5-2 napos üzemidőt produkál normál használattal 4-6 óra kijelzőidő mellett. Egy napot nálam erősebb nyúzás mellett is kibírt a mobil, folyamatos YouTube-videózással közepes fényerőn pedig 11-12 órát is elmegy.

Az akkumulátor támogatja a Quick Charge 3.0 gyorstöltést USB-C porton keresztül, amivel egy óra alatt nulláról közel 90%-ra tölthető a telep. Az előddel ellentétben ráadásul ezúttal a vezetéknélküli töltés is támogatott (ugyanaz a 7.5W-os megoldás, mint az újabb iPhone-oknál).

Összegzés

Saját használatra vettem a Mi MIX 2s-t, és valószínűleg marad is egy darabig, mert minden téren teljesítette az elvárásaimat. A dizájn szerintem gyönyörű, a kivitel abszolút prémium, a kijelző szép, a hardver rettentően erős, a szoftver pedig gyors, akadásmentes és rengeteg hasznos extrát kínál. A hátlapi kamera első osztájú, gyönyörű fotókat lehet vele lőni, a 2x-es optikai zoom pedig sokszor jól jöhet. Ezek mellett pedig az üzemidővel is meg vagyok elégedve.

Persze van pár negatívum is, mint például a szelfikamera, ami nem a legjobb helyen van, és kicsit elmarad a csúcskategóriától. Ráadásul kimaradt a 3.5 mm-es jack csatlakozó, ami manapság elég gyakori dolog, de okozhat némi kellemetlenséget bizonyos esetekben.

A Xiaomi Mi MIX 2s alap, 6+64 GB-os kiadását már 140-150 ezer Ft közötti áron meg lehet vásárolni, és ennyit szerintem lazán megér. A hasonló tudású csúcsmodellek bőven 200 ezer Ft fölött kezdődnek, egyedül talán a OnePlus 6 és a Honor 10 lehet komoly ellenfele a Xiaomi készülékének hasonló áron, de már mindkettő szenzorszigetes kijelzőt kapott, és ezeknél az optikai zoom is hiányzik.

Ha megtetszett a készülék, akkor az alábbi linken tudod megrendelni:

Tipp: válassz vámmentes Priority Line szállítási módot (EU Express, EU Priority line). A rendelésről még annyit, hogy nekem most meglepően gyorsan, 2 hét alatt megjött a mobil EU Express szállítással (a pontos szállítási módot a rendelésnél tudod kiválasztani).

Neked hogy tetszik a Xiaomi Mi MIX 2s?

Napidroid.hu

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
90% Ajánlott!

A Xiaomi Mi MIX 2s egy valódi 2018-as csúcsmobil lett, és az ára is kedvező, így maximálisan ajánlott vétel.

  • Külső 90 %
  • Kijelző 80 %
  • Hardver 100 %
  • Szoftver 100 %
  • Kamera 90 %
  • Üzemidő 75 %
  • Ár/érték arány 95 %
  • User Ratings (20 Votes) 73 %
Megosztás

About Author

A Napidroid.hu alapítója.

NapiDroid