A Wall Street Journal jelentése szerint a Google X-en belül egy négyfős csapat csak arra specializálódott, hogy új akkumulátor technológiákat teszteljen. A céljuk egy olyan metódus kifejlesztése, ami a jelenlegi megoldásoknál jóval tartósabb, és alkalmas lenne hajlítható eszközök energiaellátására.
A 2012-ben alapított csoport élén az Apple korábbi akkuszakértője, Dr Ramesh Bhardwaj áll. Az egyik koncepció szerint a keresőóriás olyan szilárdtest akkumulátoron dolgozik, amelyben a vegyi anyagok már nem folyékonyak, ez pedig sokkal kisebb és biztonságosabb telepeket eredményezne.
A szilárdtest akkumulátor, amin a Google tevékenykedik állítólag használható lenne hajlítható eszközök belsejében is, sőt, az emberi szervezetbe is be lehetne ültetni. Utóbbi a szintén Google által fejlesztett, egyelőre kísérleti státuszban lévő, vércukormérésre is képes kontaktlencse esetében jöhetne jól, többek között.
Úgy látszik végre a nagyok is meghallották a felhasználók panaszait, és a vékonyság mellett egyre többet dolgoznak a jelenlegi kissé avítt lítium-ion technológiák fejlesztésén. Az amerikai Stanford Egyetem kutatói már el is értek egy nagyobb áttörést ezen a területen, ami azt jelzi, hogy a cégek most már az akkumulátoros fronton is igyekeznek egyre keményebben versenybe szállni egymással. Teljesen mindegy melyikük jár előbb sikerrel, mi felhasználók mindenképpen csak profitálhatunk az elért eredményeikből.