Ezek voltak a leggyorsabb okostelefonok januárban az AnTuTu szerint

0

Az AnTuTu nevű benchmark alkalmazás, illetve annak fejlesztői ismét egy új havi jelentést publikáltak, amelyben a leggyorsabb januári okostelefonok találhatók. A szokott módon külön bontották a csúcskategóriás és a prémium középkategóriás készülékek szegmensét, illetve van egy összesítő, ami a táblagépek teljesítményét veszi górcső alá. 

Az AnTuTu olyan készülékeket rak fel az adott toplistájára, amelyből legalább 1000 darabon elvégzik a teszteket, és ezeknek az átlagpontszámát teszi közzé (tehát nem a lehető legnagyobbat). Amit tudni kell ezekről az eredményekről, hogy a kínai piacon forgalmazott mobilok kerülhetnek fel a listákra.

A csúcskategóriás okostelefonok mezőnyében olyan mobilok szerepelnek, amelyek meghajtásáról vagy Snapdragon 8 Elite vagy MediaTek Dimensity 9400 lapkakészlet gondoskodik. Ezek nagyjából fele-fele arányban osztoznak a csúcskategóriás helyezéseken. Ugyanakkor januárban az első helyet egy olyan telefon kaparintotta meg, amelynek borítása alatt Dimensity 9400 zakatol. A szóban forgó okostelefon a Vivo X200 Pro, amely 2 896 624-es átlagpontszámot szerzett.

A második helyen a OnePlus Ace 5 Pro található, amelyet a Red Magic 10 Pro+ követ. A sort az iQOO 13 folytatja, amely után az iQOO Neo 10 Pro érkezik. Mint látható, a top 5-ben az első és az ötödik helyen lévő készülék borítása alatt található Dimensity 9400, a többi okostelefont Snapdragon 8 Elite hajtja. A hatodik helyre a Vivo X200 jutott be, az X200 Pro mini pedig a hetedik.

A OnePlus 13 megszerezhette a nyolcadik pozíciót, a testvérgyártó Oppo Find X8 Pro modellje pedig a kilencedik. A tizedik helyre pedig a Honor Magic7 Pro került. Nyilván a benchmark eredmények nem feltétlenül tükrözik egy adott okostelefon használhatóságát a hétköznapi életben, de azért ezen készülékek mindegyike csúcskategóriás vassal, illetve csúcskategóriás teljesítménnyel bír.

A felső-középkategóriás okostelefonok toplistáján a Redmi Turbo 4 áll az élen 1 738 244 átlagpontszámmal, amellyel alaposan beelőzi a második helyre került OnePlus Ace 3V-t. A Redmi mobil belsejében Dimensity 8400 lapkakészlet dolgozik, a OnePlus készülékét pedig Snapdragon 7+ Gen 3 chipset hajtja. Utóbbi sokáig uralta a prémium középkategóriás toplistát, de most eljött a trónfosztás ideje.

A bronzérmet a Realme GT Neo 6 SE szerezhette meg, a negyedik helyet az Oppo Reno 13 Pro, az ötödiket pedig a Redmi K70E. Az Oppo Reno 13 megkaparintotta a hatodik, a Redmi Note 12 Turbo pedig a hetedik helyet. A Reno 12 modell most a nyolcadik, a Reno 11 a kilencedik, a tizedik helyen pedig az iQOO Z8 áll. A teljes lista kizárólag Dimensity 8xxx és Snapdragon 7+ szériás lapkakészletekkel szerelt készülékekből áll.

Az AnTuTu egy ideje már a tableteknek is készít toplistát. Ennek élén a Red Magic Nova áll, nem véletlenül, mert a működését egy emelt órajelű Snapdragon 8 Gen 3 variáns biztosítja. A második helyre az Oppo Pad 3 Pro került, amelynek burkolata alatt ugyanez a lapkakészlet zakatol. Ezután jön a Dimensity 9300+ chippel szerelt iQOO Pad 2 Pro, a Vivo Pad 3 Pro a sima 9300-zal, majd következik a OnePlus Pad Pro Snapdragon 8 Gen 3-mal.

A hatodik a Lenovo Legion Y700 2025-ös kiadása, a hetedik a Xiaomi Pad 6S Pro 12.4, a kilencedik a Vivo Pad 3, az iQOO Pad 2 pedig a tizedik helyen található. A sereghajtó nem más, mint a Xiaomi Pad 7 Pro.

Használod a toplistákon lévő készülékek bármelyikét?

Forrás: GSMArena

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid