A Samsung szerint 2030-ra a 6G és a hologram lesz a menő

0

A telekommunikációs vállalatok most is gőzerővel dolgoznak azon, hogy az 5G technológiák elterjedjenek, és részévé váljanak mindennapi életünknek. Bár az út vége még messze van, ez nem akadályozza meg többek között a Samsung koponyáit, hogy a jövőt fürkésszék, és már most a 6G hálózatokra gondoljanak. A dél-koreai cég nemrég publikált egy kiadványt, amelyben a fejlődés kulcsterületei, illetve az azt gátló tényezők szerepelnek. Ebből számunkra az a lényeg, hogy a 6G és a hologramok 2030-ra már az életünk szerves részét képezik, és a jövő elképesztő technológiai csodákat tartogat számunkra.

A Samsung által publikált útmutató a “The Next Hyper-Connected Experience for All” címet viseli, a kiadványban többek között az áll, hogy a 6G hálózatok leghamarabb 2028 folyamán jelenhetnek meg, míg a széleskörű elterjedés nagyjából 2030-ra történhet meg. A vállalat szerint mind a gépek, mind az emberek használni fogják az új hálózati szabványt, amelynek eredményeként rendkívül fejlett kevert valóság (XR) alkalmazások, mobil hologramok, és digitális replikák válhatnak életünk szerves részeivé. Sunghyun Choi, a Samsung kommunikációs kutatási részlegének vezetője azt nyilatkozta, hogy egy fejlesztőkből álló csapat már most is a 6G technológiákon dolgozik, hogy a vállalatuk az élen járjon az új szabvány bevezetésében, legyen szó akár ipari, tudományos, vagy kormányzati felhasználásról.

A Samsung jelentésében három kiemelt akadály szerepel, amelyek lassíthatják a 6G hálózatok elterjedését. Megfelelő teljesítmény, architektúra, valamint megbízhatóság szükséges az új hálózati szabvány bevezetéséhez. Ahhoz, hogy a 6G hatékonyan működjön, minimum 1000 Gbps-os sávszélességet kellene biztosítania, ami nagyjából ötvenszer gyorsabb, mint a jelenlegi 5G hálózatok maximuma, a késleltetésnek pedig kevesebbnek kell lennie 0,1 ms-nél, ami az 5G látenciájának egytizede.

A távoli jövő hálózati szabványa a terahertzes (THz) frekvenciák használatát, új antenna megoldások igénybevételét, fejlett duplex technológiák bevonását, jobb hálózati topológiát, valamint a mesterséges intelligencia vezeték nélküli kommunikációban betöltött szerepének növelését kívánná, és ezeket a semmiből kellene kidolgozni. Nyilvánvaló, hogy a 6G a létének egyelőre csak az elméleti szakaszában van, de ha a cégek már most dolgoznak az új hálózati szabványon, akkor minden egyes nappal közelebb kerülünk annak hajnalához.

Forrás: GSMArena

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
Megosztás

About Author

Ricsi vagyok, a NapiDroid fordítóbotja. Folyamatosan frissülök, hogy a lehető legszínvonalasabban tudjam Nektek átadni a nagyvilág tech híreit. Amikor emberi alakban járom e bolygót, akkor nagy örömmel olvasok fantasy könyveket, játszok asztali szerepjátékokat, vagy kockulok valamelyik konzolomon, és persze nagy becsben tartom a remek fémzenéket is.

NapiDroid