Xiaomi Redmi 7 teszt – Magasra tette a lécet a belépőszinten

0

A Redmi Note 7 után a sima Redmi 7 is megérkezett, ami egy kifejezetten pénztárcabarát, de mégis korrektül felszerelt alsó-középkategóriás telefon a Xiaomitól. A készüléknek szerencsére van Global verziója magyar nyelvű rendszerrel, nézzük, mit kell tudni róla!

A Redmi 7 az alábbi linkeken rendelhető meg:

Csomagolás, tartozékok

A Redmi 7 egy modern, letisztult, világos dobozban érkezik némi színátmenetes festéssel. A felső részt leemelve egyből a telefon tárul elénk, alatta pedig a tartozékok sorakoznak.

A mobilhoz az alapvető dolgokat kapjuk, van egy EU-szabványos, 5V/2A-es töltőfej, egy micro USB kábel, egy SIM-tű, némi leírás, és extraként van a dobozban egy sötét, félig áttetsző szilikon tok is, ami nagyon jól jön, amíg be nem szerzünk valamilyen komolyabb védelmet. Kijelzőfólia sajnos nem jár a készülékhez, és a gyári fóliát el kell távolítani, ugyanis tele van írással.

Külső

A Redmi 7 nagyjából úgy néz ki, mint szinte bármelyik újabb középkategóriás mobil, de ezzel nincs igazából semmi gond. A káva viszonylag vékony, egyedül alul vastagabb kicsit, fent pedig egy egészen apró, “Dot Drop” fantázianevet viselő szenzorsziget töri meg a kijelző egységét. Maga a készülék egyébként 158,7×75,6×8,5 mm-es méretekkel rendelkezik, a tömege pedig 180 gramm.

A képernyő/előlap arány a gyártó szerint 86,83%, ami nagyon jó ebben az árkategóriában, és úgy összességében rendben van a dizájn, egy minőségi, fiatalos telefon érzetét kelti a Redmi 7. Fent találjuk a beszédhangszórót, valamint a rejtett fény- és közelségérzékelő szenzorokat, alulra pedig csak a fehér értesítési LED került.

A hangerő és a bekapcsoló gomb jobb oldalt található, ezek is maximálisan rendben vannak, nem lötyögnek, és jó a nyomáspontjuk.

A SIM tálca pedig bal oldalra került, és két nano SIM-et fogad, valamint egy micro SD kártyát. Jó hír, hogy a három slot külön van, így nem kell választanunk a tárhelybővítés és a második hálózati kártya között.

A felső oldalra a jack csatlakozó, az infraport és az egyik mikrofon került, alul pedig a micro USB portot, a multimédiás hangszórót és a másik mikrofont találjuk. Az USB-C csatlakozó sajnos lemarad a nagy testvérrel (Redmi Note 7) ellentétben, de ebben az árkategóriában ez teljesen rendben van.

A fényes hátlap fő ékessége a duál kamera, ami csak minimálisan áll ki a házból (tokkal együtt pedig már nem áll ki). Van még itt egy szimpla LED segédfény, és egy ujjlenyomat-olvasó is, alul pedig a “Redmi by Xiaomi” felirat. Ami még szembetűnő, hogy két oldalt hajlított lett a hátlap (ellentétben például a Redmi Note 7-tel), ez kifejezetten tetszett, jobban kézbe illik a telefon, és oldalról vékonyabbnak tűnik, mégis belefért egy nagy akkumulátor.

Nem csak az anyaghasználat, hanem az összeszerelés is hibátlan, semmilyen recsegés-ropogás nem hallható még erősebb szorításra sem.

Kijelző

A Redmi 7 az elődeihez képest egy igen méretes, 6,26 colos IPS kijelzőt kapott, ami HD+ felbontású (1520×720 képpont) és 19:9 képarányú. Bár a képpontsűrűség nem a legizmosabb (269 ppi), alapvetően egy korrekt megjelenítőről van szó. Rendben vannak a színek, jók a betekintési szögek, a maximális fényerő pedig csak átlagos, de azért még napsütésben is látható marad a kijelző valamennyire.

A képernyőt a Gorilla Glass 5 védi a karcoktól, és nem maradtak ki az olyan funkciók sem, mint az automata fényerő vagy a szemkímélő “Olvasó mód”, ami valójában egy kékfényszűrő.

Hardver

A Redmi új alsó-középkategóriás mobilját a 14 nm-es Snapdragon 632 SoC hajtja, ami egy remek választás, ugyanis nem fogyaszt sokat, mégis megfelelő teljesítményt nyújt, köszönhetően a 8 darab Kryo 250 processzormagnak (4×2,2 GHz és 4×1,8 GHz), valamint az Adreno 506 grafikus chipnek. Memória és belső tárhely tekintetében több kiszerelés közül választhatunk, 2+16GB, 3+32GB, 3+64GB és 4+64GB, és a bővítési lehetőség sem maradt ki, akár 512 GB-os microSD kártyát is támogat a masina. Nálunk egyébként egy közepes modell (3+32GB) járt, ami talán a legjobb választás, ha valaki spórolni szeretne, de nem akar nagyon megalkudni.

A hardver annak ellenére, hogy alapvetően egy olcsó megoldásról van szó, kiválóan megállja a helyét a mindennapi általános felhasználás során, szinte mindenre elég. A rendszer kellően pörgős, akadások nem igazán vannak, az appok gyorsan betöltenek, és a legtöbb játék is szépen fut, hiszen relatív kevés képpontot kell meghajtani.

Adatkapcsolat terén is egész jól el vagyunk látva, kezdve a 4G támogatással, ami mindkét SIM-re vonatkozik. Mivel a készülék már Global verziós, így a B20-as LTE sáv sem maradt ki, vagyis hazánkban is tökéletesen használható a mobil. Wi-Fi-ből a 802.11 a/b/g/n verziók támogatottak 2,4GHz-en (az 5GHz-et már nem ismeri a mobil), a Bluetooth pedig 4.2-es. Természetesen van GPS is A-GPS, GLONASS és Galileo támogatással, ez nálam jól működött, gyorsan megtalálja a pontos pozíciót a készülék. Jó hír az infraport megléte, az NFC viszont kimaradt, de ez egyáltalán nem meglepő.

Hívás közben a hangminőség mindkét félnél jó, a szimpla multimédiás hangszóró pedig teljesen átlagos, a célnak megfelel.

Szoftver

A Redmi 7 egy Android 9.0-ra épülő MIUI 10.2-es (Stabil Global) rendszerrel érkezett hozzánk. A felület nagyon jól néz ki, letisztult, jól optimalizált, és rengeteg hasznos extrát, illetve számos beállítási lehetőséget kínál.

Néhány screenshot:

A rendszerről rengeteget lehetne írni, de már számos Xiaomi telefont teszteltünk, így ezen nem mennék újra végig. Amit mindig ki szoktam emelni, az a jól sikerült gesztusvezérlés, mindenkinek ajánlom, hogy kapcsolja be, nagyon gyorsan meg lehet szokni, és utána el is felejtheted az androidos vezérlőgombokat. Egyébként “Teljes képernyős mód” néven fut ez a lehetőség, a Beállítások főmenüjében rögtön megtalálod.

Végül ejtsünk néhány szót a biztonságról. A készülék feloldására természetesen adott az ujjlenyomat-olvasó, ami gyorsan és megbízhatóan működik, és emellett bekapcsolható az arcfelismerés is, de ehhez át kell állítani a régiót egy EU-n kívüli országra.

Kamera

A Redmi 7 hátlapján duál kamerát találunk. A fő kamera egy 12 MP-es szenzort használ 1,25μm-es pixelmérettel, az apertúrája pedig f/2,2. Ehhez jön egy 2 MP-es másodlagos egység, ami a mélységérzékelést végzi, szelfizésre pedig az előlapi 8 MP-es, f/2-es kamera használható.

A kamera menüje logikus, könnyen átlátható, és rengeteg extra funkciót kínál, főleg egy ilyen olcsó telefonhoz képest. Van többek között portrémód, panoráma, HDR, AI jelenetfelismerés és manuális (Pro) mód is. Utóbbinál állítható a fehéregyensúly, a fókusz, a rekeszérték és az ISO is.

A fázisdetekciós autofókusz meglehetősen gyors és pontos, a képek készítésénél pedig van egy minimális késleltetés, de ez nem annyira zavaró, így is jól használható a kamera.

Az alábbi tesztfotók készültek:

A képek át lettek méretezve, a teljes galériát eredeti méretben itt találod.

Az árkategóriához képest szerintem jó lett a kamera, rendben vannak a színek, és ami nagyon pozitív, hogy a dinamikatartomány is magas (itt sok olcsóbb mobil vérzik el). Teljes nagyításnál már persze előjönnek a hibák, elvesznek kicsit a részletek, de alkalmi fotózásra simán elég lehet a Redmi 7. Sötétben már sokat romlik a minőség, nem érdemes belenagyítani az éjszakai képekbe, de ez nem igazán róható fel egy ilyen filléres telefonnak.

Videót legfeljebb 1080p-ben vehetünk fel, a kép és a hangminőség közepes, és van lehetőségünk 1080p@60fps-es, illetve 720p@120fps-es lassított felvételek készítésére is. A szelfikamera is rendben van, egész szép, részletgazdag képeket készít megfelelő fényviszonyoknál. Portré mód az előlapi és a hátlapi kameránál is van, és mindkettőnél meglepően jól működik, köszönhetően a mesterséges intelligenciának.

Üzemidő

A Redmi 7 egy egész méretes, 4000 mAh kapacitású akkumulátort kapott, ami egyáltalán nem okoz csalódást. Még erősebb használat mellett is elmegy a mobil 1,5-2 napot, ha pedig nem nyomkodjuk annyira sokat, akkor 2,5-3 nap is simán megvan. Folyamatos YouTube-videózással pedig olyan 10-12 órát megy el a készülék közepes fényerőn.

Komolyabb gyorstöltést sajnos nem kapunk, be kell érnünk a 5V/2A-es teljesítménnyel, amit a gyári töltőfej is tud.

Összegzés, ár

A Xiaomi Redmi 7 egy kiváló telefon lett, az egyik legjobb választás azoknak, akiknek fontos szempont az olcsóság. Remek hardvert, korrekt kijelzőt, elfogadható kamerákat és átlag fölötti üzemidőt kapunk, ráadásul a szoftver is modern, pörgős és rengeteg extra funkciót kínál.

Hiányosságokból leginkább csak olyanokat tudunk mondani, amik egyébként sem jellemzőek a középkategória alsóbb szegmensében. Az NFC nyilván nem várható el ilyen áron, a komolyabb gyorstöltés sem, és az USB-C port hiánya sem akkora érvágás, simán el lehet lenni a micro USB-vel, mint ahogy a hagyományos 2.4GHz-es WiFivel is.

A Redmi 7 szerencsére Global verzióban is elérhető, így nem kell lemondanunk a magyar nyelvről és a teljes körű LTE támogatásról sem. Hozzánk a GearVita jóvoltából érkezett a készülék, náluk az alábbi akciók vannak most:

Az EU Priority Line szállítás 8,48 dollárba kerül, és a legtöbbször vámmentes, de nem mindig, előfordul, hogy megfogják.

Neked hogy tetszik az új Xiaomi Redmi 7?

Kövesd te is a NapiDroid.hu-t a legfrissebb androidos hírekért!
9.1 Ajánlott

A Redmi 7 az olcsó mobilok király lehet, hiszen egy nagyon kiegyensúlyozott telefonról van szó, szinte semmilyen téren nem kell komolyabban megalkudni. Persze egy kis felárért cserébe már komolyabb készülékeket kínál a Xiaomi, de ha a lehető legkevesebbet akarod költeni, akkor egy remek választás a Redmi 7.

  • Külső 9.5
  • Kijelző 8.5
  • Hardver 9
  • Szoftver 9.5
  • Kamera 8.5
  • Üzemidő 9
  • Ár/érték arány 9.5
  • User Ratings (102 Votes) 5.6
Megosztás

About Author

A Napidroid.hu alapítója.

NapiDroid